Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złote i Diamentowe Gody

15 par z gminy Dębowiec, odebrało wczoraj (19 X) medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Świętują oni w tym roku 50 wspólnie przeżytych lat. Honorowano również i tych, którzy obchodzą Diamentowe Gody - czyli 60 lat małżeństwa.

W sali domu kultury w Łączce odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Odebrało je 15 par. świętują one w tym roku jubileusz 50 lat małżeństwa. Cztery kolejne pary otrzymały dyplomy – one obchodzą Diamentowe Gody.
Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczał wójt Dębowca Tomasz Branny. W liście gratulacyjnym kierowanym do jubilatów, prezydent pisze, że - wśród polskich odznaczeń jest to medal szczególny, otrzymuje go bowiem dwoje ludzi, których wspólne rodzinne życie jest powodem do dumy i radości dla najbliższych, a także wzorem i przykładem godności, lojalności i wierności jako wartości fundamentalnych.

50, 60 lat małżeństwa to piękny okres, to Państwo w tych wspaniałych związkach wytrzymali. Bo to nie tylko te wspaniałe chwile wspaniałe, cudowne, z uśmiechem, ale są i te trudne momenty, przez które trzeba przejść, spojrzeć na siebie, spojrzeć na siebie, pogodzić się wieczorem, porozmawiać o wspólnych problemach. Po prostu przeżyć wspólnie chwile w bogactwie biedzie – mówił do jubilatów Branny. Wójt dziękował też za to, że są przykładowymi mieszkańcami gminy. - To, że spotykamy się w takich budynkach na terenie gminy, to jest wszystko wasza zasługa, działaliście i działacie w różnych organizacjach. Sportowych, pożarniczych i innych, które na terenie naszej gminy funkcjonują. Dziękuję bardzo również za dzięki, wnuki, które wychowujecie. To od was wyszły najważniejsze wskazówki życiowe, których oni przestrzegają. - dziękował wójt.

Życzenia do zebranych skierowali również przedstawiciele Urzędu Stanu Cywilnego oraz przewodniczący i zastępca Rady Gminy Dębowiec. Jubilaci przyjęli gratulacje od władz samorządowych otrzymali też ufundowane przez gminę kosze ze słodkościami.

Złote Gody obchodzą Państwo:

Hildegarda i Adolf Sikora z Dębowca
Lidia i Karol Hałgas z Dębowca
Urszula i Karol Kubala z Dębowca
Irena i Ludwik Gaszczyk z Iskrzyczyna
Marta i Rudolf Kuś z Iskrzyczyna
Czesława i Józef Wąchała z Kostkowic
Gertruda i Walenty Szczypka z Łączki
Barbara i Alojzy Grzybek z Łączki
Marta i Edward Szczugiel z Ogrodzonej
Franciszka i Tadeusz Kurek z Simoradza
Otylia i Gustaw Bołuk z Simoradza
Maria i Jan Szkucik z Simoradza
Bronisława i Stanisław Kubicius z Simoradza
Wanda i Jan Wojnar z Simoradza
Marta i Karol Jany z Simoradza

Diamentowe Gody świętują Państwo:


Helena i Adolf Szczurek z Dębowca
Anna i Jan Kukuczka z Kostkowic
Janina i Władysław Mendryla z Ogrodzonej
Helena i Leopold Muras z Simoradza


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB,CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: