Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złote Gody w Jaworzu

Luty to zwyczajowy miesiąc, w którym Prezydent RP nadaje odznaczenia "Za długoletnie pożycie małżeńskie" dla par, które spędziły ze sobą 50 lat życia. Uroczystości wręczania tych wyróżnień odbyły się w ostatnim czasie w Brennej, Hażlachu czy Strumieniu. W ubiegłym tygodniu podobne wydarzenie miało miejsce w Jaworzu.

W 2019 roku aż 17 par zamieszkałych w Jaworzu świętowało swoją 50. rocznicę ślubu. Medale nadane przez Prezydenta wręczył w czwartek (20.02) wójt Radosław Ostałkiewicz. - Wstąpiliście państwo w związek małżeński w 1969 roku. Ten rok, o ile się nie mylę, to pierwsza misja na Księżyc, Apollo 11 i pierwszy dzień w państwa małżeństwie. Jedno i drugie znalazło się na świecie, w kosmosie, wybrało drugą połówkę, bo ta decyzja była wspólna - cytuje jego wypowiedź strona Urzędu Gminy.

Małżonkom gratulowała również kierownik Urzędu Stanu Cywlinego w Jaworzu, Izabela Stwora. -  Pomimo że na państwa wspólnej drodze pojawiały się nie tylko dobre chwile, ale jak to w życiu bywa, rozczarowania, smutek, a nawet łzy, udowodniliście, że prawdziwa miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu, co może stanowić przykład dla waszych dzieci, wnuków oraz następnych pokoleń, dla których wydawać by się mogło, że przysięga złożona na ślubnym kobiercu nie odgrywa już tak istotnej roli - podkreślała.

KR/UG Jaworze

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: