Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zlokalizowali dziurę. Być może jeszcze dzisiaj w nocy awaria zostanie usunięta

Dopiero około godziny osiemnastej, pracownikom Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej udało się zlokalizować miejsce, z którego wypływała woda z uszkodzonej magistrali. Przypomnijmy, od rana całe centrum miasta pozbawione było wody. Wszystko przez pękniętą rurę na ulicy Sejmowej.
Od około godziny dziewiątej rano w niedzielę, służby techniczne Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej walczyły z wypływającą wodą. Wszystko działo się na ulicy Sejmowej, w ścisłym centrum miasta. Woda z pękniętej rury zalała piwnicę jednego z domów. Interweniować musiała straż pożarna, która wypompowała wodę. Jednak przez kolejne godziny - mimo rozkopania w kilku miejscach drogi - nie udało się odnaleźć miejsca wypływu wody.
Pracownicy wodociągów używali do zlokalizowania wycieku specjalnego urządzenia. To korelator - dzięki niemu można mniej więcej określić miejsce uszkodzenia. Jednak temperatura oscylująca w okolicach minus 15 stopni Celsjusza powodowała, że wskazania urządzenia nie były dokładne. Dlatego niestety, najpierw szukaliśmy uszkodzenia około dziesięciu metrów powyżej - mówi Janusz Stec prezes Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej.
 
 
Po południu wodę odkręcono, jednak ciśnienie w kranach było bardzo małe. Cały czas szukano usterki. Około godziny osiemnastej dokopano się do miejsca gdzie była uszkodzona rura. Podejmiemy decyzję, czy naprawiamy jeszcze dzisiaj w nocy tę usterkę, czy czekamy do jutra. Jeśli dzisiaj, to być może około godziny 23 zakręcimy jeszcze raz wodę - mówi Stec.
Jak dodaje, trudno powiedzieć czy stumilimetrowa, żeliwna rura została uszkodzona na skutek mrozu. Na pewno jednak zmrożony grunt skutecznie przedłużył nam czas lokalizacji naprawy tej awarii -  przekonuje prezes WZC.
Niska temperatura uniemożliwiła także podstawienie na ulicach Cieszyna beczkowozów z wodą pitną. Niestety, w tej temperaturze zamarzają zawory. Wody z sieci pozbawieni byli mieszkańcy całego centrum.
 
 
Cieszyn nie był jedynym miejscem, gdzie nastąpiła awaria sieci. Kolejna ekipa WZC walczyła z uszkodzeniem wodociągu w Kisielowie.
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: