Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Źle segregujesz odpady? W Cieszynie nie zabiorą worka.

O segregacji odpadów mówi się ostatnio sporo. Miasto Cieszyn przypomina o dodatkowych konsekwencjach, które grożą wszystkim, którzy do tematu segregacji nie podchodzą z należytą starannością. Od 1 lutego 2021 roku pracownicy firmy odbierającej odpady mogą skontrolować worki i nie zabrać tych, w których odpady nie zostały odpowiednio posegregowane.

Niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy odpady nie są segregowane prawidłowo. Od 1 lutego 2021 roku konsekwencją takiego działania na terenie Cieszyna będzie pozostawienie worka, w którym znajdują się nieodpowiednie odpady. Co więcej, na worku zostanie umieszczona informacja o konieczności ponownego, prawidłowego posegregowania odpadów. Jeżeli przy kolejnym terminie właściciel odpadów dostosuje się do wytycznych, śmieci zostaną zabrane.

To jednak nie koniec konsekwencji, które grożą osobom, które nieodpowiednio segregują odpady - o powyższym fakcie firma wywozowa poinformuje Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz Burmistrza Miasta Cieszyna. Wprowadzenie takiego rozwiązania spowodowane jest chęcią zachowania wysokiego poziomu selektywnej zbiórki odpadów na terenie naszego Miasta oraz wzrastającymi poziomami recyklingu opadów, do osiągnięcia których zobowiązana jest każda gmina – wyjaśnia cieszyński magistrat. Co oznacza dla mieszkańca miasta zgłoszenie nieprawidłowości w Wydziale Ochrony Środowiska? Za pierwszym razem z pewnością nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje, jednak z czasem mogą pojawić się wątpliwości, dotyczące deklaracji dotyczącej odpadów – osoby segregujące śmieci płacą za wywóz odpadów mniej.

Jak prawidłowo segregować śmieci? Odpowiedź w infografice.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-31 18:15:55
wiesław60: Nie muszą , wy..bią na ulice przed UM
2021-01-31 18:52:04
gluszec: Biedne lasy i nieużytki - zaroją się od niechcianych przez nikogo worków.
2021-01-31 19:33:33
Władek na skuterze: Jestem wladek i jezdze na skuterze,jak nie wezna workow to oni se mysla ze bede segregowac---chyba was pogieło ,albo wywale do kubła gdzie mozna wrzucac wszystko albo wezme poprostu i wyp .. ole gdzie sie da
2021-01-31 20:50:00
edward pilich : Nie wezmą to nie zapłacę z zagranicy wożą jakoś nikogo nie interesuje segregacja
2021-01-31 20:53:57
krzysztof mm: segregacji śmieci naród polski uczy się już niemal 30 lat - póki co wychodzi tak sobie
2021-01-31 20:54:21
krzysztof mm: i jak tu się potem dziwić, że PiS u władzy?...
2021-01-31 21:01:18
olekjakitaki: @krzysiu wychodzi jak wychodzi. Po prostu czym skorupka nasiąkła za młodu i teraz jest problem. Problem niewłaściwej segregacji??? Segreguje a potem to i tak laduje na jednej kupie - oby tylko nie w lesie czy otwartej spalarni. Już widzę jak "turystyczny" Cieszyn cieszy się widokiem rosnących hałd nieodebranych śmieci. Co to magistrat chce nam zafundować? Włochy?
2021-01-31 21:07:38
mario172: A powie mi ktos dlaczego zadny od radnego,poprzez posla,az do naczelenego wodza nikt nie walczy o opakowania wielokrotnego uzytku??!!nawet za tej zlej komuny takowe były!!!ale niestety chodzi o kase..zeby non stop nas okradać,złodzieje!!!!
2021-01-31 22:10:27
utopiec: Brak motywacji do segregacji. Skup makulatury, złomu, szkła, butelek, to rozumiem. Ale za friko?
2021-02-01 10:25:20
: Polska znów "murzynem" Europy. Rynek surowców wtórnych opanowany jest przez monopol śmieciowy. Firmy dyktują ceny w przetargach, bo ustawa tak przewiduje. Konkurencja została dorżnięta przez chore przepisy. W sklepie płacisz za opakowanie jednorazowe tylko po to, żeby po 30 minutach zapłacić ponownie za jego wyrzucenie do śmieci. Wystarczy natomiast przekroczyć Olzę, żeby zobaczyć, że np. skup butelek się opłaca i można go zorganizować w cywilizowany sposób. W Polsce żeby oddać butelkę to tylko w tym sklepie gdzie się kupiło, na dodatek trzeba mieć paragon, fakturę, zaświadczenie od proboszcza i świadectwo maturalne.
2021-02-01 12:45:21
dystans: Mam pytanie ,kto powinien dostarczyć nalepki z kodem kreskowym na worki, klient płaci niemałe pieniądze za odbiór śmieci a po naklejki zajedż se sam na Frysztacką, może jeszcze zawiozę im tam starannie posegregowane śmieci i pod przysięgą oświadcze , ze to moje i dobrze posegregowane .Sposób odbioru śmieci segregowanych jest żenujący - przyjeżdżają o której chcą a ja mam wystawiać worki posegregowane na ulicę przed posesją bez względu na pogodę, wałęsające się koty,kuny itp od 6,00 do niewiadomo której, może Ekoplast ustalił by wreszcie jakieś widełki czasowe np.Przepilińskiego od 10 -14 . byłoby to ułatwienie dla wielu mieszkańców. Dzwoniłem do ratusza ,ale kogo to obchodzi. Mam więcej uwag, ale gdy je przedstawiam -słyszę dobrze,dobrze -poruszymy --he, he.
2021-02-01 12:55:38
iga: Na podkarpaciu jest tak . Każdy dom ma swój kod kreskowy (tzn worek ma kod) i wiedzą od kogo te śmieci są i każdy segreguje Gorzej w blokowiskach bo tu prawie 50% mieszkańców nie segreguje
2021-02-22 18:57:31
FoxTrot: Większość z komentujących zachowuje się jak filozofowie, którzy taplają się w gnojówce i uzgadniają najefektywniejsze sposoby taplania, aby się nie pobrudzić. Jak dla mnie to trzeba roz.. tzn. zresetować cały ten chory system wyłudzania pieniędzy od ludzi przez eko-terrorystów. Wybudować sortownię oraz ekologiczną spalarnię, której ciepło włączyć do miejskiej ciepłowni. Co się da - odzyskać, resztę spalić. Wyjdzie taniej i czyściej. Misją polityków i urzędników jest organizowanie życia podlegającej im ludności w celu poprawiania jakości życia, a nie łupienie bez końca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: