Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zła wiadomość dla emerytów i rencistów

A miało być tak pięknie...W piątek (25 marca) Sejm odrzucił projekt PiS. Już wiadomo, że najbiedniejsi emeryci i renciści nie mają co liczyć na przyznanie rocznego dodatku.

Projekt zakładał przyznanie najbiedniejszym emerytom i rencistom nowego świadczenia - rocznego dodatku pieniężnego w wysokości od 250 do 700 złotych. Raz w roku dodatek w wysokości 700 złotych otrzymaliby ci, których świadczenie nie przekracza 800 złotych. 500 złotych, dostałyby osoby, których świadczenia są wyższe niż 800 zł, a 250 złotych trafiłoby do emerytów i rencistów, którzy mają więcej niż 1,3 tys. zł.

- Każdy wie, że sytuacja wielu emerytów i rencistów nie należy do najlepszych – mówi Jadwiga Pilch z Cieszyna – miałam jednak nadzieję, że coś w tym temacie się w końcu zmieni, niestety, jak to mówią biednemu zawsze wiatr w oczy wieje. Emeryturę mam niską, przez miesiąc muszę się nieźle „nagłówkować” nad tym, jak dotrwać do ostatniego. Często rezygnuję z lekarstw zapisanych przez lekarza, bo zwyczajnie nie stać mnie na ich wykupienie. Nie wiem, co to dalej będzie.

W czwartek (24 marca) w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu. Zmianom przeciwne było PO. Według klubu projekt byłby zbyt dużym obciążeniem finansowym budżetu, sięgającym wysokości 3,5 mld złotych. Dla PO niezrozumiałe jest też powiązanie tej pomocy socjalnej według selektywnego kryterium dochodowego. Projekt PiS, według PO nie uwzględnia sytuacji, w jakiej osoba, która miałaby otrzymywać ów dodatek żyje. Zdarza się, że we wspólnym gospodarstwie mieszkają dwie osoby, jedna ma niski dochód, a druga bardzo wysoki, takie wytyczne też należałoby brać pod uwagę.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: