Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZK: Honorowo oddali krew

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie z Oddziałem Zewnętrznym w Bielsku Białej włączyli się do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi z okazji 100-lecia powstania Służby Więziennej.

Jak informuje por. Tomasz Głasek, krwiodawcy z Zakładu Karnego w Cieszynie od szeregu lat aktywnie biorą udział w akcjach honorowego krwiodawstwa utożsamiając się z potrzebami lokalnej społeczności oraz przyczyniając się do złagodzenia deficytu krwi w placówkach służby zdrowia i bankach krwi.

- Oprócz indywidualnych zbiórek najcenniejszego leku, czynnie włączaliśmy się w takie akcje jak Nasza Krew – Nasza Ojczyzna, czy Wampiriada, która organizowana była przez cieszyńskich studentów. Od początku roku cieszyńscy funkcjonariusze oddali łącznie już 9 litrów krwi – mówi por. Tomasz Głasek, rzecznik prasowy ZK w Cieszynie

Celem akcji jest zapewnienie dostępności krwi do szpitali oraz popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej, pozostałych formacji mundurowych oraz ich rodzin i osób cywilnych.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: