Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zjazd strażaków w Wiśle

W remizie OSP Wisła Centrum odbył się 30 maja Zjazd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wiśle. Spotkanie podsumowało pięcioletnią kadencję władz organizacji i było okazją do wyboru nowego zarządu na lata 2026–2031.

Obradom przewodniczył druh Jan Pilch z OSP Wisła Jawornik.

Podsumowanie pięciu lat działalności

W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele straży pożarnej, samorządu oraz struktur powiatowych ZOSP RP. Obecni byli m.in. prezes Zarządu Miejskiego druh Tomasz Bujok, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie druh Stanisław Legierski oraz reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie aspirant sztabowy Grzegorz Żuchowicz.

Wśród gości znaleźli się również przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski oraz radny miasta Stanisław Cieślar, będący jednocześnie druhen OSP Wisła Jawornik.

Podczas zjazdu prezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Wiśle Tomasz Bujok przedstawił obszerne sprawozdanie z działalności zarządu za lata 2021–2026. Z kolei komendant miejski OSP Damian Skibiński omówił działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez jednostki w minionej kadencji.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniami Komisja Rewizyjna pozytywnie zaopiniowała udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi. Delegaci jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Podziękowania dla wieloletnich działaczy

Jednym z ważnych punktów spotkania było uhonorowanie druhów kończących wieloletnią pracę w Zarządzie Miejskim.

Okolicznościowe statuetki wręczono druhowi Janowi Cieślarowi, druhowi Leszkowi Troszokowi oraz druhowi Andrzejowi Cieślarowi. W imieniu nieobecnego Andrzeja Cieślara wyróżnienie odebrał prezes OSP Wisła Czarne Aleksander Michalik.

Tomasz Bujok ponownie prezesem

Podczas zjazdu wybrano nowy Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Wiśle na kadencję 2026–2031. Na stanowisku prezesa pozostanie Tomasz Bujok z OSP Wisła Centrum.

Funkcję wiceprezesa powierzono Natalii Mrózek z OSP Wisła Malinka. Skarbnikiem został Paweł Kubala, a sekretarzem Tadeusz Chmiel. Komendantem miejskim OSP pozostaje Damian Skibiński.

W skład zarządu weszli również Łukasz Burian, Marek Cieślar, Stanisław Cieślar, Jan Pilch, Marcin Pilch, Krzysztof Czajka, Zbigniew Kocyan, Bronisław Szalbot, Marek Sodzawica, Jacek Suszka, Andrzej Szturc, Aleksander Michalik, Tomasz Pilch oraz Adam Pilch.

Wybrano komisję rewizyjną i delegatów

Delegaci wybrali także nową Komisję Rewizyjną. Jej przewodniczącą została Anna Mitręga. Funkcję sekretarza objął Sebastian Kulig, a członkiem komisji został Marcin Cieślar.

Podczas zjazdu wskazano również przedstawicieli Wisły do struktur powiatowych. Reprezentantem miasta w Zarządzie Powiatowym ZOSP RP w Cieszynie został Tomasz Bujok.

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP wybrano Natalię Mrózek, Damiana Skibińskiego oraz Tadeusza Chmiela.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: