Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zgłoś się na spektakl i badanie - a być może wygrasz życie

Ruszyła nowa edycja Powiatowej Kampanii Antynowotworowej ''Po prostu porozmawiaj!''.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe Wydział Promocji Zdrowia. Do udziału zapraszane są szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz inni sprzymierzeńcy. Szczególnie jednak ważny jest udział kobiet w wieku 50-69 lat, które nie robiły mammografii w ostatnich dwóch latach.

W Polsce zbyt dużo kobiet umiera na raka piersi, nadal zbyt mało osób wykonuje bezpłatne badanie mammograficzne. - Weź udział w bezpłatnej Kampanii, zgłoś się na spektakl i badanie – a być może wygrasz życie – podkreślają pomysłodawcy. 

I etap Kampanii profilaktycznej w szkołach rozpoczął się 21 września i potrwa do końca października. Każdy utworzony zespół szkolny ma za zadanie znalezienie 5 kobiet chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym spektaklu i darmowych badaniach. 

II etap Kampanii obejmuje spektakl teatralny – monodram  „Lewa, wspomnienie prawej”, który zostanie przedstawiony 8 listopada o godz. 17.00 w auli Domu Narodowego w Cieszynie w wykonaniu aktorki Teresy Stępień – Nowickiej. Po  spektaklu nastąpi losowanie 3 nagród  – niespodzianek: dla beneficjentów - zgłoszonych pań oraz koordynatora i lidera szkolnego, połączone z rozdaniem dyplomów dla wszystkich zaangażowanych w Kampanii zespołów szkolnych. III etap to wykonanie badań mammograficznych – od 9.11.2011 do 29.12.2011 r. 

- Podczas spektaklu uczestniczki dostaną darmowe zaproszenia na mammografię, którą będą mogły sobie wykonać jeszcze w tym roku w dogodnym dla siebie terminie. Będą niespodzianki i nagrody, kawa i ciasto, więc nie zwlekaj i już teraz zgłoś się po bilet do udziału w spektaklu – podkreślają organizatorzy Powiatowej Kampanii Antynowotworowej „Po prostu porozmawiaj!”.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: