Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zginał Górnik

W wyniku tąpnięcia w kopalni Darków, w niedzielę w godzinach popołudniowych śmierć poniósł jeden górnik, kolejny odniósł niewielkie obrażenia.

To nie jest szczęśliwy tydzień dla kopalni należących do spółki OKD. Najpierw trzęsienie ziemi (pisaliśmy: Wstrząsy - 3 stopnie w skali Richtera - na Śląsku Cieszyńskim >>> ) potem pożar (pisaliśmy: Stonawa: Pożar w kopalni>>>) a dzisiaj (19 grudnia 2010) rzecznik spółki OKD Vladislav Sobol poinformował o kolejnym wydarzeniu w którym zginał 1. Górnik a kolejny został ranny. To już trzecia śmiertelna ofiara w tym roku w spółce OKD

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w pobliżu szybu „9 Maja”, który należy pod kopalnię Darków. Podziemne tąpniecie spowodowało szybkie uwolnienie napięcia w naruszonej skale. 38-letni górnik oraz jego kolega pracowali w tym czasie na głębokości 800 metrów - Jeden górnik odniósł śmiertelne obrażenia, kolejny ma według pierwszych informacji podanych przez lekarzy, doznał tylko lekkich obrażeń i i został przewieziony do szpitala – mówi rzecznik prasowy OKD Vladislav Sobol.
Swój smutek wyraził również generalny dyrektor OKD Klaus-Dieter Beck – Informacja o śmierci naszego kolegi wstrząsnęła nami wszystkimi, szczególnie w tym przedświątecznym czasie. Ciągle robimy wszystko, aby bezpieczeństwo w naszych kopalniach się poprawiało, jednak niektórych zjawisk naturalnych nie da się przewidzieć. Pragnę w swoim imieniu oraz całej społeczności kopalni złożyć kondolencje rodzinie, współpracownikom i znajomym zmarłego.


Przyczyny wypadku zbada powołana komisja.

Kopalnia Darkov jest aktualnie największym kompleksem wydobywczym w Republice Czeskiej. Darkov ma swoją własną wykończalnię o mocy 1100 t na godzinę. Kopalnia składa się z trzech samodzielnych terenów wydobywczych - Darkov, Karviná, Doly II i Stonava. Częścią kopalni Darkov są dwa zakłady - Darkov i 9 Maja. Sporą część załogi stanowią polscy górnicy.

miejsce zdarzenia:


Pokaż Zginał górnik na większej mapie

[PL]
 

PL

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: