Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zespoły stela nagrodzone

29 i 30 września odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych „Złoty Talizman” w Pawłowicach, nad którym obejmowaliśmy patronat medialny. Nagrodzone zostały zespoły z naszego regionu.

 W konkursie rywalizowało 13 zespołów a capella. Pierwsze miejsce ex æquo zajęli „Tkocze” z Wisły i „Małokończanie” (działający przy GOK Zebrzydowice). Na drugim miejscu uplasowały się „Zybrzidowianki”.

W konkursie wybrano też najlepsze zespoły śpiewające z akompaniamentem muzycznym. Na scenie wystąpiło 18 grup, a drugie miejsce zajęli „Nadolzianie”, działający również w ramach Gminnego Ośrodku Kultury Zebrzydowice.

Urszula Wierzgoń, opiekunka zespołów „Zybrzidowianki” oraz „Małokończanie” nie ukrywała radości z wyników- jestem z nich bardzo dumna, dla kierownika, który pracuje z nimi cały rok to jest największa nagroda. Spisali się na medal. Jak dodaje- konkursowe przesłuchania odbywały się w sobotę, a w niedzielę miał miejsce koncert laureatów, korowód oraz występowały zespoły z Pawłowic, które nie biorą udziału w przeglądzie. Warto także odnotować, że grupa „Zybrzidowianki” działa wspólnie od jedynie trzech lat i wysokie miejsce w konkursie ogólnopolskim jest ich dużym osiągnięciem. Grupa z Kończyc Małych działa zdecydowanie dłużej, bo aż od 1984 roku.

(rogers)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: