Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żelazny Szlak Rowerowy. Powstanie rada programowa

Zarządzaniem oraz promocją 54-kilometrowego Żelaznego Szlaku Rowerowego, który przebiega przez Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Karwinę i Piotrowice koło Karwiny, ma zająć się specjalna Rada Programowa.

- Proponujemy utworzenie Rady Programowej, która miałaby funkcje opiniotwórcze i doradcze. Rada ma dać głos stronie społecznej: przede wszystkim użytkownikom szlaku, w tym nieformalnym grupom rowerzystów, stowarzyszeniom ale też przedsiębiorcom w jakiś sposób związanym ze szlakiem. Chodzi głównie o gastronomię - mówił na spotkaniu samorządów Bogdan Kasperek ze Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza", cytowany przez portal Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

- Decyzje wciąż podejmowaliby samorządowcy z gmin, na terenie których leży szlak. Przede wszystkim dlatego, że na pewno będą się one wiązały z wydatkami finansowymi, za które my odpowiadamy - dodawał wójt Zebrzydowic Andrzej Kondziołka.

Jak podkreślała Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju, do rozwoju inwestycji potrzebna jest rozbudowa insfrastruktury turystycznej wokół trasy. - Nie chodzi tylko o gastronomię, ale też o zaplecze hotelarskie. Już teraz musimy o tym myśleć, choć to dłuższa perspektywa - zaznaczała.

KR/UM Jastrzębie-Zdrój

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: