Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice:bez dentysty w styczniu

Mieszkańcy Zebrzydowic byli przez styczeń pozbawieni opieki dentystycznej. Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) nie podpisał żadnej umowy ze stomatologiem na terenie gminy na rok 2011. W końcu, po protestach mieszkańców i radnych, NFZ zdecydował podpisać kontrakty z dwoma dentystami z Zebrzydowic i jednym z Kaczyc.

Na sytuację, w której mieszkańcy byli pozbawieni opieki dentystycznej, zareagowała gmina Zebrzydowice, która postanowiła zaprotestować, a dodatkowo radni podjęli także uchwałę w tej sprawie. W uchwale radni wyrazili zaniepokojenie narastającym problemem ochrony zdrowia wynikającym w szczególności z braku objęcia wspólnoty mieszkańców Gminy Zebrzydowice publiczną opieką stomatologiczną. Postanowili również wystąpić do Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o objęcie opieką stomatologiczną mieszkańców Gminy Zebrzydowice i podpisanie kontraktu z działającym na terenie Gminy gabinetem stomatologicznym.

Na tak postawioną sprawę NFZ odpisał w dniu 10 grudnia 2010,  że po zakończeniu procesu podpisywania umów zostanie przeprowadzona analiza  stanu zabezpieczenia  świadczeń stomatologicznych… [..] oraz ocena wolnych środków finansowych pod kątem możliwości zwiększenia dostępności w/w świadczeń.

 29 grudnia 2010 roku NFZ Śląski OW NFZ podjął decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego postępowania konkursowego i ostatecznie 24 stycznia br. do UG w Zebrzydowicach wpłynęło pismo, w którym Andrzej Dworski, zastępca Prezesa ds. Medycznych Narodowego Funduszu Zdrowia, informuje o wyborze trzech świadczeniodawców. Dwóch z Zebrzydowic i jednego z Kaczyc.

Gdyby nie protesty Urzędu Gminy i radnych, NFZ pozbawiłby opieki stomatologicznej mieszkańców na cały rok 2011. Czyżby fundusz uznał, że w Zebrzydowicach problemów z zębami nie będzie?

źródło: OX.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: