Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zebrzydowice pobiegną dla Olka

W pierwszą sobotę  czerwca,  przy Zamku w Zebrzydowicach wystartuje "Bieg charytatywny i marsz nordic walking - dla OLKA". Organizatorzy dla biegaczy przygotowali malowniczą trasę a na mecie będzie czekał na uczestników pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Tego dnia oprócz zaplanowanego biegu, odbędzie się także festyn przedszkolny, podczas którego również zaplanowano szereg atrakcji: występy dzieci,  dmuchańce, wata cukrowa, popcorn i pokazy strażackie. Będą również licytacje i kiermasze ciast. Impreza rozpocznie się  o godz.  14.00, a zawodnicy na trasę biegu wystartują  o godz.  17.00.

Zapisy online do 1 czerwca na stronie dostartu.pl.  Wpisowe to  30 złotych.  Cały dochód zostanie przeznaczony na walkę Olka o zdrowie  Wydarzenie ma na celu wspomóc zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/aleksander-fidor

O Olku i chorobie słów kilka:
Aleksander ma 44 lata, żonę i trójkę synów w wieku 13, 11 i 5 lat. Cała trójka zaplanowana zgodnie z projektem rodziny według żony Anny :) Wyżej wymieniony projekt nie uwzględniał intruza, o którym dowiedzieliśmy się na początku lutego 2022 r. po ataku padaczki w czasie snu. Aleksander przeszedł pomyślnie operację wycięcia guza, niestety naturą glejaka IV stopnia złośliwości jest fakt, że pomimo wycięcia go w skali makro, zawsze zostawia część siebie w skali mikro (nie ma możliwości, aby całkowicie pozbyć się go chirurgicznie).
Na chwilę obecną dostępne w Polsce metody leczenia tego typu nowotworu, który w przypadku Aleksandra wykazuje dużą oporność na leczenie, nie gwarantują sukcesu. Średnia długość życia od zdiagnozowania nowotworu wynosi 12-18 miesięcy.
Dlatego cała rodzina, przyjaciele i znajomi postanowili poszukać innych metod leczenia poza granicami Polski. Znaleziono osoby, które w zdrowiu żyją już ponad 10 lat od postawionej diagnozy mówiącej o glejaku IV stopnia złośliwości. Takie osoby, leczyły się metodami stosowanymi w niemieckich klinikach. Jak łatwo można się domyśleć, koszty są niemałe sięgające około 8 tysięcy euro za jeden cykl leczenia. Nikt nie wie ile takich cykli może być wymaganych w przypadku Aleksandra. Wiemy tylko, że osoba, która żyje od ponad 10 lat od zdiagnozowania nowotworu, miała takich cykli 19. Minimalna ilość cykli wynosi 4.

red

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-17 22:15:14
oxjas1: Kara za opieszalosc w likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sadu Najwyzszego, na dzis wynosi prawie 900 mln czyli milion euro dziennie kary za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej. Ilu dzieciom mozna byloby pomoc w leczeniu, terapii, ulzyc w cierpieniu ! W glowie sie nie miesci, ze jedna, dysponujaca sladowym poparciem spolecznym - figura polityczna, bierze Polske na zakladnika swoich obsesji i frustracji a chore dzieci traca szanse na pomoc w leczeniu, bo trzeba organizowac zbiorki spoleczne. Nie rozumiem tego. Zycze chlopcu pomyslnej terapii.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: