Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice: dodatkowych świateł nie będzie

Początkiem maja pisaliśmy o tak zwanej wzbudzanej sygnalizacji świetlnej, która miałaby powstać w gminie Zebrzydowice. O utworzenie jej na dwóch przejściach dla pieszych zabiegał, w imieniu mieszkańców, radny wojewódzki Andrzej Molin. Jego starania nie spotkały się z akceptacją zarządu.

Jak poinformował radny na swoim Facebooku, zarząd przeprowadził wizję w terenie oraz uproszczoną analizę zasadności budowy sygnalizacji. - Analizy wykazały, iż natężenie ruchu pojazdów i pieszych korzystających z przedmiotowych przejść, istniejące oznakowanie i jego dostrzegalność, warunki widoczności oraz obowiązujące w ww. rejonie ograniczenie prędkości dopuszczalnej nie kwalifikują lokalizacji do budowy wzbudzanych sygnalizacji świetlnych - napisał w piśmie do radnego Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Nie wiadomo, kiedy była przeprowadzana wspomniana wizja w terenie oraz analiza. Warto jednak przypomnieć, że w piśmie z maja br. Michał Woś (członek zarządu województwa) pisał: z uwagi na wykonaną w 2015 analizę w terminie wakacyjnym, polecono Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Katowicach wykonanie analizy warunków tam panujących w okresie roku szkolnego.

Szerzej o temacie pisaliśmy w tekście: Zebrzydowice: będzie dodatkowa sygnalizacja?

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-26 22:22:40
pokemon: Po co sygnalizacja świetlna dla pieszych jak można w niepotrzebnych miejscach , np w lesie szczurom drogę oświetlać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: