Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice: burzliwa dyskusja w sprawie szybu

Wczoraj (17.12) w sali widowiskowej GOK-u w Zebrzydowicach odbyło się spotkanie dotyczące budowy szybu wentylacyjnego na ternie gminy, który miałby służyć kopalni węgla kamiennego ze złoża „Bzie Dębina 1 – Zachód” . Przebieg dyskusji był burzliwy, jednak jak się okazuje, możliwe jest dojście do porozumienia. Mieszkańcy podzielili się tym jakie mają obawy i zadawali szereg pytań.

Trwająca ponad dwie godziny dyskusja dotyczyła planów budowy szybu wentylacyjnego (wydechowego) w pobliżu ulicy Poziomkowej i Słowiczej w Zebrzydowicach.

Zebrani zwracali szczególnie uwagę na utrudnienia jakie mogą nastąpić w trakcie samej budowy. Wskazywali na ruch ciężarówek, doprowadzenie linii energetycznej, budowę parkingu dla pracowników, a to wszystko w pobliżu domów mieszkalnych. Mówiono także o tym, że w pobliży biegnie nowo wybudowana ścieżka rowerowa, która została dofinansowana z funduszy europejskich.

Co ważne, mieszkańcy nie mówią "nie" inwestycji i rozumieją potrzebę budowy obiektu dla nowo powstałego zakładu pracy. Zwracają jednak uwagę, że lokalizacja nie jest najlepsza i proponują kilka innych. Co ciekawe, obecni przedstawiciele JSW, którzy w trakcie spotkania omówili całą inwestycję, zapowiedzieli, że przyjrzą się możliwością zmiany lokalizacji szybu zgodnie z sugestiami zainteresowanych stron.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-18 17:08:11
krzysztof.mn+: mieszkańcom Bezia szczere wyrazy współczucia
2019-12-18 21:12:37
donekT: Zdaje się, iż jeszcze całkiem niedawno, w perspektywie historycznej, pewnego rodzaju zachowania uchodziłyby za "ANTYPOSTĘPOWE", a ich wyraziciele za wrogów tegoż postępu. Narracja osób utożsamiających się ze skrajnie "słuszną" polityczną linią poglądową, naprawdę jest pokrętna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: