Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zebrali ponad 20 tysięcy złotych!

W „Charytatywnym turnieju piłkarskim o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie" udział wzięło ponad 100 zawodników z 11 drużyn. Zebrano ponad 22 tysięcy złotych na rehabilitację Grzegorza Szczypki- policjanta ze Strumienia.

W niedzielę 04.09 od  godziny 9.00 na boiskach Klubu Sportowego Kużnia w Ustroniu trwały sportowe zmagania w ramach „Charytatywnego turnieju piłkarskiego o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie”.

 W tym roku do Ustronia przyjechało 11 drużyn, aby zagrać dla Grzegorza Szczypki, policjanta, który w minionym roku ciężko zachorował. Choć lekarze początkowo nie dawali mu większych szans na przeżycie, Grzegorz i jego rodzina nie poddawali się. Walka o powrót do zdrowia, upór lekarzy, rodziny i Grzegorza sprawiły, że mógł on pojawić się na turnieju i wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie insp. Jackiem Stelmachem wręczyć puchar zwycięzcom.

 Zaproszenie do udziału w turnieju przyjęli również reprezentanci Komendy Miejską Policji w Jastrzębiu Zdroju, Służby Ochrony Państwa, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoczowa oraz Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna oraz reprezentacja Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, która wystawiła najlicznieszy i najbardziej uśmiechnięty skład.

 Na miejscu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Sam turniej przyniósł wiele emocji. Każdy z blisko ponad 100 zawodników angażował się w grę na sto procent. - Drużyny prezentowały wyrównany poziom, bowiem część meczów rozstrzygało się dopiero w ostatnich sekundach, bądź po dogrywce. Drużyny w I fazie zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsze 4 drużyny turnieju stoczyły zacięty bój o wejście do finału. Były niewyobrażalne emocje i łzy wzruszenia. Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców – relacjonuje st  asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

  • I miejsce – Państwowa Straż Pożarna z Cieszyna
  • II miejsce – Komisariat Policji w Zebrzydowicach
  • III miejsce – Komisariat Policji w Skoczowie
  • IV miejsce – Komisariat Policji w Ustroniu

Puchary, i nagrody zwycięzcom wręczył osobiście Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach oraz bohater wydarzenia Grzegorz Szczypka.

Dzięki ofiarności uczestników turnieju zebrano   22 872 zł na pomoc i rehabilitację dla Grzegorza

Red/mat.pras

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: