Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrali 650 kg nakrętek!

Około 650 kg plastikowych nakrętek udało się zebrać w Wiśle od czasu rozpoczęcia akacji "Zakręć się na pomaganie!". Dochód z akcji przekazywany jest na Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

Zebrane nakrętki są oddawane do skupu w jednej z partnerskich firm, zajmującej się odpadami komunalnymi. Ta za każdy zebrany kilogram nakrętek przekazuje na cieszyńskie hospicjum ustaloną kwotę pieniędzy. – Pomagamy i jednocześnie promujemy zachowania proekologiczne. Akcja jest prowadzona stale, kolejne instytucje, firmy oraz osoby prywatne się do niej przyłączają. Mamy nadzieję, że nakrętek będzie coraz więcej – mówi o akcji Ewa Zarychta, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Wiśle, która koordynuje zbiórkę.

- Każdy, kto nazbiera największą ilość zakrętek i odda je do UM, może liczyć na upominki i nagrody. Każdy przyniesiony worek nakrętek jest skrupulatnie ważony, a całość ewidencjonowana. Na dzień 17 listopada w Wiśle zebrano dokładnie 642 kg nakrętek. Najwięcej nazbierali uczniowie, rodzice i nauczyciele z Przedszkola nr 2 przy ul. Wodnej w Wiśle Centrum (188 kg), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle Głębcach (138 kg) i Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle (99 kg). Spośród osób prywatnych najwięcej nazbierała Anna Poloczek (11 kg), a spośród przedsiębiorców Karczma Drewutnia (17 kg) – informuje Zarychta.

Zobacz również:

Tony zakrętek!

Zbieraj zakrętki

Urząd zbiera nakrętki

Z Wisły płynie rzeka nakrętek
 

red.

 

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MK

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-12-23 19:21:59
krokusik: A kto upycha niezakręcone butelki? Dla niekumatych: Zgnieciona i zakręcona butelka zajmuje 10x mniej miejsca w worku na plastiki. Nam się podnosi opłaty za śmieci, a innym się ofiaruje. Pora zrobić bilans.<br />Jeśli nikt się tym nie zajmie, to ja zacznę po jednej plastykowej butelce do worka wkładać.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: