Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zdrowie seniora - cykl spotkań

Profilaktyka, pielęgnacja, dieta, depresja, choroby, zagrożenia... Po wakacjach ruszają kolejne spotkania z cyklu ''Pro Salute'' podczas których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wykłady prozdrowotne „Pro Salute” prowadzone w Szpitalu Śląskim w Cieszynie dla pacjentów i mieszkańców regionu organizowane są od 2010 roku. Po wakacyjnej przerwie spotkania zagoszczą ponownie.

Do tej pory zorganizowanych zostało blisko 60 wykładów z cyklu „Pro Salute”. W spotkaniach udział wzięli pacjenci oraz mieszkańcy naszego regionu. Tematów do poruszenia nie brakowało, była mowa o pielęgnacji, chorobach, profilaktyce, diecie... Wszystko po to, by promować zdrowy styl życia i poruszać zagadnienia związane z tematyką zdrowotną.

Bieżący rok został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Inicjatywę Komisji Europejskiej poparły Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski. Szpital Śląski w Cieszynie przyłączył się do akcji organizując, w pierwszym półroczu 2012 roku, dwa wykłady - na temat chorób tarczycy i udaru mózgu.

Chcąc wpisać się w propagowanie wiedzy i profilaktyki dotyczącej udaru mózgu Szpital Śląski w Cieszynie zorganizował w dniu 12 czerwca 2012 roku prelekcję specjalisty neurologa Krzysztofa Wierzbickiego pt.: „Co pacjent i jego rodzina powinni wiedzieć o udarze mózgu”.  Z okazji obchodzonego od 21-25 maja tygodnia walki z chorobami tarczycy w ramach cyklu wykładów edukacyjnych „Pro Salute”, dyrektor szpitala dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska, specjalista endokrynolog, wystąpiła z wykładem zatytułowanym „Niedobór jodu problemem regionu”. Drugie półrocze będzie czasem spotkań odbywających się pod hasłem „Zdrowie Seniora”.

- W drugim półroczu, Oddział Geriatryczny naszego szpitala podjął się organizacji cyklu spotkań pod wspólnym tytułem "Zdrowie Seniora". Inauguracyjny wykład planujemy podczas Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, 1 października 2012 r., o godz. 15.30, w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego, kolejne: 20 listopada i 11 grudnia – informuje portal ox.pl Barbara Karnas z Działu Marketingu ZZOZ w Cieszynie.

W połowie września poznamy dokładny harmonogram wykładów. Przypomnijmy - wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: