Zdominowała turniej w Chorzowie!

Komplet zwycięstw w singlu, jak i w deblu. Aleksandra Matysiak ma za sobą udany występ podczas Wojewódzkiego Halowego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetów w tenisie ziemnym, który odbył się w Chorzowie.

Zawodniczka ST Rancho Ustroń przystąpiła do zmagań w Chorzowie z wysokiego C. W starciu z Agatą Dyś straciła zaledwie jednego gema (6:0, 6:1). Nieco więcej emocji dostarczyło drugie spotkanie grupy A, w którym Aleksandra Matysiak zmierzyła się z Amelią Nowak, ale górą z tego starcia wyszła pogwizdowianka – 7:5, 6:3.

Matysiak rozpoczęła rywalizację w fazie finałowej od pewnej wygranej nad Mają Kochańską, z która zwyciężyła dwukrotnie 6:2. Tenisistka ustrońskiego klubu straciła pierwszego seta w Chorzowie dopiero w meczu z Alicją Marcinkowską. Otwierającą partię wygrała zawodniczka SKT Sieradz (6:1), ale Matysiak wyrównała (6:0) i w super tie-breaku zachowała więcej zimnej krwi, wygrywając 10:5.

faza grupowa - grupa A

• Aleksandra Matysiak - Agata Dyś (CKT Grodzisk Mazowiecki) - 6:0, 6:1
  • Aleksandra Matysiak - Amelia Nowak (KS Czarni Rzeszów) - 7:5, 6:3

faza finałowa - o miejsca 1-3

• Aleksandra Matysiak - Maja Kochańska (ITK Płock) - 6:2, 6:2
  • Aleksandra Matysiak - Alicja Marcinkowska (SKT Sieradz) - 1:6, 6:0, 10:5

Matysiak odniosła triumf również w grze podwójnej, gdzie wystąpiła u boku Amelii Nowak. W półfinale zwyciężyły bez straty seta, pokonując zawodniczki ITK Płock – Aleksandrę i Maję Kochańską – 6:3, 6:1. Matysiak i Nowak miały zmierzyć się w finale z Zofią Guziewicz/Alicją Marcinkowską, ale rywalki spotkanie oddały walkowerem.