Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zdjęcia czarno-białe

Miniony weekend (26 i 27 września) był wyjątkowy dla członków Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Poza uroczystą galą, związaną z 90-leciem istnienia organizacji, odbył się również wernisaż wystawy indywidualnej.

Wernisaż wystawy Darka Dziadka, członka Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego odbył się w Galerii 13 na cieszyńskim Nowym Mieście. Wystawa zatytułowana została „zdjęcia czarno-białe”, a na fotografiach znajdują się krajobrazy i budynki, uchwycone przez fotografa na polskich wsiach. Prace można podziwiać w godzinach pracy Galerii 13 do 10 października.

Podczas wernisażu autor przede wszystkim podziękował swojej rodzinie i Cieszyńskiemu Towarzystwu Fotograficznemu, które w miniony weekend świętowało 90-lecie swojego istnienia. Nie brakowało również przemyśleń na temat fotografii oraz samej roli fotografa w opisywaniu otaczającej nas rzeczywistości - Możemy wyróżnić dwa typy fotografii. Jedna to fotografowanie rzeczy wykreowanych przez fotografa, druga zaś fotografowanie zaobserwowanych rzeczy. Oczywiście w tym drugim przypadku również wiele zależy od fotografa, który decyduje o tym, co uwiecznia na zdjęciu. Można uchwycić na przykład tylko element jakiejś większej całości, a widz nie zdaje sobie z tego sprawy – wyjaśniał podczas wernisażu autor zdjęć, dodając, że czasem fotografie po latach mogą prowadzić do wyciągania ciekawych wniosków. Przykładowo, można wysnuć wrażenie, że na polskiej wsi znajdują się tylko i wyłącznie stare, nieco zniszczone budynku, gdyż to właśnie na nich skupił się fotograf.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-06 16:16:40
☞☞☞: piękne
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: