Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zdefraudował 290 tysięcy

Nawet 10 lat więzienia może grozić 82-letniemu mieszkańcowi Wisły. Jest on podejrzany o nadużycia w prowadzonej przez siebie fundacji. Prokurator przeciwko podejrzanemu skierował do sądu akt oskarżenia. Mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie 290 tys. złotych z konta fundacji.
Policjanci z wydziału o walki z przestępczością gospodarczą cieszyńskiej komendy zakończyli śledztwo w sprawie nadużyć byłego prezesa jednej z fundacji działającej w Wiśle. 82-letni mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie 290 tys. złotych z konta fundacji. Prokurator przeciwko podejrzanemu skierował do sądu akt oskarżenia. Teraz o wysokości kary, jaką poniesie zadecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.
 
Śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Cieszynie a realizowane przez policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą trwało blisko rok. Jak informuje asp. Rafał Domagał rzecznik Cieszyńskiej policji - sprawa dotyczyła nadużyć finansowych, jakich dopuścił się były już prezes fundacji z Wisły. Jedną z dziedzin działalności wiślańskiej fundacji była budowa mieszkań dla kombatantów. Mężczyzna pobierał różnego rodzaju zaliczki od osób prawnych i fizycznych oraz różne subwencje.
 
 
Sprawa wyszła na jaw w czerwcu ubiegłego roku po tym, jak zarządca komisaryczny fundacji ujawnił fakt wyprowadzenia z konta 290 tysięcy złotych. Policjanci wspólnie z prokuratorem przeszukali pomieszczenia w siedzibie organizacji. Zabezpieczony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 82-letniemu mężczyźnie.
Nie przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do składania wyjaśnień. Za przywłaszczenie mienia o znacznej wartości kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


JB
źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: