Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zbytków: będzie nowy samochód dla strażaków

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość, na której wręczano promesy (przyrzeczenia dofinansowania) 43. jednostkom straży pożarnych z województwa. Jedna z nich trafiła do Gminy Strumień oraz OSP w Zbytkowie. Pochodzące z niej środki zostaną przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków.

- Promesę odebrali z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski i Prezes OSP Zbytków Marek Omozik. W akcie przekazania promesy uczestniczył również Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski-
informuje nas Referat Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta w Strumieniu.

Samochód ratowniczo-gaśniczy będzie zakupiony nie tylko z pieniędzy państwowych. Na jego wartość składają się także środki z budżetu gminy Strumień oraz funduszy własnych jednostki OSP.

Wręczanie dokumentów miało uroczysty charakter. -W uroczystości wręczenia promes uczestniczyli również wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, europosłowie, parlamentarzyści z regionu, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z wicemarszałkiem Dariuszem Starzyckim oraz śląski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski - dodaje strumieński magistrat.

KR/mat.pras.

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: