Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zbiórka rzeczy dla szpitala

Woda mineralna, herbata, środki czystości, papierowe ręczniki m.in. te artykuły trafią do pacjentów cieszyńskiego szpitala. Zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy była prowadzona przez wolontariuszy w sobotę (21.11) na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

Zbiórkę rzeczy dla pacjentów Szpitala Śląskiego w Cieszynie zorganizowało Krwiodawstwo PCK Cieszyn w porozumieniu ze szpitalem.

Przyjmujemy najczęściej wodę mineralną. Z sokami przy różnych schorzeniach jest różnie. Nie każdy pacjent może je dostać. Zbieramy środki czystości, ponieważ niektórzy pacjenci zostali zabrani z domu, a rodzina trafiła na kwarantannę. W ten sposób nie będą musieli na te rzeczy czekać. Chcemy, żeby wiedzieli, że ktoś o nich pamięta – tłumaczy Tomasz Piwocha z PCK Cieszyn.

To pierwsza tego typu zbiórka, ale nie ostatnia, zapewnia Piwocha. Kolejną zaplanowano na 5 grudnia w Cieszynie przy ul. Kolejowej oraz Wiejskiej. To będzie taki czas już przedświąteczny dlatego chcemy tę akcję rozszerzyć.  Zależy nam na tym, aby osoby, które wyjdą w tym czasie ze szpitala dostały od nas torby z najbardziej potrzebnymi rzeczami. Tak aby po  wyjściu nie musiały od razu iść na zakupy – podkreślał Tomasz Piwocha.  

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Zebrane dary trafią do pacjentów Szpitala Śląskiego w przyszłym tygodniu.

 

MSz

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-23 10:19:42
Ebenezer: Do czego to doszło... Obywatel płacący podatki, składki etc. dorzuca się do szpitala bo w szpitalu brak wszystkiego. Gdzie jest senator Kopeć i reszta cieszyńskiego PiSu?
2020-11-23 16:56:35
politykier: Gdzie diabeł nie może, tam Nykiel pomoże! Czy jakoś tak to było...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: