Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zawodnicy z naszego regionu w Supersprincie

W dniu 9 kwietnia  na Torze Prób Fiata w Tychach odbyła się 1 Runda SM TYCHÓW 2006. Na starcie i tym razem nie zabrakło naszych zawodników.

Wyniki zawodów - POBIERZ
Fotorelacja          - ZOBACZ


Lech Ślebioda - Rafał Górniok
Ustrońska załoga Lech Ślebioda, Rafał Górniok startująca Fiatem Cinquecento, pewnie zwyciężyła w swojej klasie, w pierwszej eliminacji Samochodowych Mistrzostw Tychów 2006. Eliminacja została rozegrana w niedziele 9 kwietnia, na torze testowym Fiata, wTychach. Wspaniała wiosenna pogoda ściągnęła na tor prawie 130 załóg rajdowych z całej Polski. Pojawiły się załogi z czołówki rajdowych i wyścigowych mistrzostw polski "Bartłomiej Grzybek, Piotr Meresińki, Szymon Piękoś" i wielu innych znakomitych kierowców. Ustrońska załoga zdecydowanie prowadziła w klasie od początku zawodów, ostatecznie wyprzedziła następną załogę aż o 25 sekund. Oto co powiedział kierowca Lech Ślebioda: Start w tej imprezie był dla mnie okazją do przetestowania pewnych modyfikacji poczynionych ostatnio w samochodzie, poza tym to doskonały trening dlakierowcy i pilota. Cieszę się z wygranej, już teraz postanowiliśmy, że wystartujemy wewszystkich eliminacjach mistrzostw Tychów w sezonie 2006. Dziękuje firmie Anbud zUstronia za pomoc w tym starcie oraz kibicom za gorący doping na trasie. Ustroński kierowca planuje w sezonie 2006 starty w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz w Rajdowym Pucharze Polskiego Związku Motorowego.
 
Jerzy Tomaszczyk
Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości załóg, zarówno w klasie (32) jakiw generalce (ok. 135 ). Walka była bardzo zacięta, bo konkurencja narzuciła
równe, szybkie tempo. Nie obyło się bez małych błędów z naszej strony, ale ostateczniezwyciężyliśmy z przewagą ok 4 sek nad kolejną załogą w klasie. Po drodze mieliśmymałeproblemy ze sprzętem - na drugim przejeździe urwały się śruby mocujące wydechdo kolektora, co w efekcie na ostatniej prostej nieco zmniejszyło moc silnika i pracowałonbardzo nierówno. Usterkę jednak szybko usunęliśmy i podczas trzeciego
przejazdupoprawiliśmy czas o ok. 2 sekundy wzgledem 1-go przejazdu. Chciałbym podziękowaćfirmie "DARMA auto części" z Ogrodzonej, za wsparcie finansowe naszego startu. Zniecierpliwością czekamy na kolejną eliminację Mistrzostw Tychów, która już 21 maja,wcześniej jednak, bo 23 kwietnia KJS Szczyrkowski - III eliminacja Beskidzkich Mistrzostw Kierowców Amatorów, na której także się pojawimy.

Zeman Łukasz
Wynik osiągnięty w Iel. MISTRZA TYCHÓW pt. "wiosenne ściganie" uznaje za dobry ze względu na silnie obsadzoną klasę I. Oczywiście nie obyło się bez błędów, przez którespadłem o 2 pozycje. Mianowicie ,potrącenie beczki na ostatniej szykanie trzeciegoprzejazdu, widowiskowa jazda na dwóch kołach , zbyt wczesne hamowania itp. Samochód spisywał się w miarę dobrze nie biorąc pod uwagę przerywania, które mocnoobjawiało się na zapoznaniu(coś z zapłonem), później ustawało. Szczególe podziękowania dla debiutanta w roli pilota dla Szymona Gogółki, który wystartował ze mną jak i z Kamilem Kapitanem na prawym fotelu. Jako pilot spisywał się znakomicie. Aco do samej imprezy to mam zastrzeżenia co do organizacji szczególnie do porannych zapisów nie wspominając już o zadymie jaka miała miejsce na starcie do każdego przejazdu. Trasa miała długość 3km była bardzo szybka i wymagająca, przejeżdżana była trzykrotnie. Gratulacje dla zwycięzców, wszystkich uczestników, szczególnie znaszego regionu jak również podziękowania dla kibiców i organizatorów. "

Kowalik Marcin - Cholewa Bożena
Jesteśmy zadowoleni ze swojego startu w tych zawodach. Wszystkie trzy nasze przejazdy były bardzo równe i niemal bezbłędne, gdybyśmy jeszcze dysponowali takim sprzętem jak konkurencja to moglibyśmy troszke powalczyć o jakieś miejsce na podium. Może do nastepnej eliminacji uda się coś przerobić w naszym aucie. Zawody te to dobra nauka, szczególnie dla tych którzy myślą o ściganiu się na prawdziwych odcinkach. Pogoda sprzyjała, kibice równierz a konkurencja była nadspodziewanie duża, oby na kolejnej eliminacji było tak samo.

Soboszek Sebastian  - Tadla Bartłomiej
W tego typu imprezie startowaliśmy po raz pierwszy. Nie stawiałem na żaden dobry wynik ponieważ nie miałem żadnego doświadczenia co do takich wymagających już zawodów. Liczyłem się z bardzo dobrą konkurencją ponieważ w klasie 4 jeżdżą już poważe samochody typu Peugeot 106 Rally który posiada o wiele większą moc i są lepiej przygotowane niż moje Renault Clio. Zawody te są bardzo fantastyczne i bardzo dużo można się tam nauczyć (techniki jazdy, hamowań) i różnych bardzo ważnych rzeczy, które można wykorzystać w następnej imprezie Rally Sprint i nie tylko). My staraliśmy się podejść do tego jak najbardziej profesjonalne i udało się, mieliśmy najsłabsze auto w całej klasie 4 i wyjeździliśmy 5 miejce w klasie i 16 w klasyfikacji generalnej na około 130 samochodów. Jest to dla mnie nie małe zaskoczenie i jestembardzo szczęśliwy. Musimy jeszcze troszkę popracować nad naszym Clio aby móc osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Pragne podziękować firmie TELTOM GSM, vortalowi OX.pl, wszystkim naszym kibicom którzy nas dopingowali i gorąco zapraszam na kolejną imprezę Mistrzostw Tychów.

Szymon Gogółka (jako pilot Łukasza Zemana)
Myśle, że mój pierwszy start w roli pilota wypadł dobrze. Sam nie startowałem, ponieważ nie zdążyłem przygotować samochodu do startu i bardzo tego żałuje, ponieważ impreza była bardzo fajna. Trasa przypominała prawdziwy odcinek specjalny. W mojej ocenie Łukasz jechał bardzo dobrze. Nie popełnił żadnego, mającego wpływ nawynik błędu. Troche strachu  najedliśmy się kiedy jadąc z Łukaszem postawiliśmy samochód na dwa koła na jednym z nawrotów :). Ale niestety nie mieliśmy szczęścia w klasyfikacji końcowej, ponieważ zabrakło nam jednej pozycji wyżej do tego, aby zdobyć punkt do klasyfikacji końcowej. Mimo to patrzymy optymistycznie w przyszłość i mamy nadzieje, że podczas następnej eliminacji będzie jeszcze lepiej."

Szymon Gogółka (jako pilot Kamila Kapitana)
W mojej ocenie Kamil jechał całkiem przyzwoicie. Nie popełniał żadnych błędów. Niestety jadąc na prawie seryjnym silniku nie można wiele osiągnąć. Na prostych odcinkach drogi traciliśmy bardzo wiele cennych sekund, ponieważ konkurencja dysponowała dużo mocniejszymy silnikami. Kamil starał się nadrobić stracone sekundy na szykanach i zakrętach, ale na nie wiele sie to zdało. 18 miejsce w klasie nie jest satysfakcjonujące, ale jestem pewny, że kiedy Kamil "podkręci" swój samochód to napewno bedzie plasował sie w czołówce.

Kamil Kapitan
W Tychach startowałem pierwszy raz. Impreza była bardzo udana, próba była fajnie zrobiona chodź nie musiało być tyle prostek, gdzie traciłem cenne sekundy a tychstraciłem dużo, reszta trasy była OK.Pierwszy raz startowałem tez z nowym pilotem który spisywał się bardzo dobrze.Ogólnie impreza udana chodź na następną muszę lepiej auto  przygotować bo brakowało mi mocy. Na koniec chciałbym pozdrowić mojego pilota który wyjechał do Angli. Następny mój występ to KJS Szczyrkowski 3 runda BMKA.
źródło: M. Fielek
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: