Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zauroczeni przyrodą

W miniony piątek (13 kwietnia) uczniowie klas piątych Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie uczestniczyli w prezentacji odznaki  „Turysta  Przyrodnik PTTK”, którą poprowadził Jan Machała przewodniczący KOP działającej przy oddziale cieszyńskiego PTTK.

Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem zdobywania odznaki, która na przestrzeni ostatnich dwóch lat cieszy się największą popularnością wśród  wszystkich odznak ustanowionych przez PTTK , zarówno krajoznawczych  jak i w turystyce kwalifikowanej.

-Temat wzbudził największe zainteresowanie spośród wszystkich szkół w których był prezentowany, gdyż  zakupiono 30  książeczek do zdobywania  odznaki – informuje Jan Machała  przewodniczący KOP PTTK Beskid Śląski w Cieszynie - Po części  teoretycznej  16 maja  ruszyliśmy do rezerwatu  przyrody „KOPCE”, gdzie  zdobywaliśmy  pierwsze  punkty  za zwiedzanie  obiektów  przyrodniczych do odznaki popularnej. Zarówno  w czasie  prelekcji  jak też  po wycieczce,  najbardziej  ambitni  zadawali pytania, a  w czasie konkursu, który  obejmował  zagadnienia  z  prelekcji  i  wycieczki  można było zdobyć  kolejne  punkty.  Wszyscy otrzymali  materiały promocyjne dotyczące przyrody i zabytków z naszego regionu.

14  maja  z podobnej wycieczki skorzystali też uczniowie Szkoły Podstawowej w Ustroniu, którzy wybrali się się do rezerwatu  pod  opieką m.in. Krystyny Foltyn. - Zakończenie wycieczki w piękne sobotnie południe miało miejsce  na zapleczu karczmy „U Józefa”  gdzie przy  lodach i napojach  wpisaliśmy punkty do książeczek Turysta Przyrodnik i Przyjaciel Cieszyna. Tu również  wszyscy  otrzymali  materiały  dotyczące  naszego regionu. Trzeba zaznaczyć  iż mimo że  Ustroń  posiada tak piękne walory krajobrazowe to nieco  odległy Cieszyn też potrafił przyciągnąć  do nas  młodych  przyrodników – podkreśla Jan Machała.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: