Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatruty alkohol coraz bliżej

Napoje alkoholowe zawierające trujący metanol najprawdopodobniej sprzedawano również w Czeskim Cieszynie. W sobotę trafiło do trzynieckich szpitali troje mieszkańców Czeskiego Cieszyna, którzy powiedzieli, że ''laąský tuzemák'' kupili w normalnym sklepie w swoim mieście.
 
Stan kobiety, która leży w Szpitalu Podlesie, jest krytyczny, kobieta i mężczyzna przyjęci do szpitala na Sośnie są w nieco lepszym stanie. Cała trójka to członkowie jednej rodziny.
 
 
Policja wie już, o który sklep chodzi. Nie należy do żadnej znanej sieci handlowej. Chodzi o sklep w budynku, żaden kiosk – powiedziała "Głosowi Ludu" Gabriela Holčáková z Wojewódzkiej Komendy Policji w Ostrawie. Dodała, że w tej fazie postępowania nie może zdradzić żadnych bliższych informacji na temat sklepu.  
 
Od piątkowego ogłoszenia prohibicji przez ministra zdrowia Leoša Hegera, patrole policyjne sprawdzają, czy zakaz sprzedaży i wyszynku napojów zawierających ponad 20 proc. alkoholu jest dotrzymywany. W Czeskim Cieszynie sprawdzane są wszystkie sklepy i restauracje. Policja RC sprawdza jedną część miasta, Straż Miejska drugą – powiedziała rzeczniczka ratusza, Dorota Havlíková.
źródło: Głos Ludu
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: