Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaprezentowali się fotograficy

W galerii domu Narodowego w Cieszynie oglądać można zdjęcia członków Cieszyńskiego towarzystwa Fotograficznego - jednego z najstarszych tego typu organizacji w Europie istniejącego już ponad 80 lat.

- Jest to wystawa, która nie ma żadnego tematu. Każdy pokazuje to, co uważa, że ma najlepszego. Mamy więc tutaj przekrój wszystkiego, czym interesują się członkowie Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Mamy i fotografie krajobrazową, i portret, fotoreportaż, zdjęcia kolorowe i czarnobiałe - mówił podczas wernisażu zorganizowanego 5 listopada Marcin Wieczorek, prezes CTF. Na samym wernisażu pojawiło się mnóstwo osób zainteresowanych regionem i tym, co się w nim dzieje, jak dyrektor Muzeum Cieszyńskiego Marian Dembiniok czy Ludwik Kuboszek, radny powiatowy, wszyscy patrzący życzliwym okiem na działalność organizacji, która przyczynia się do rozsławiania piękna Ziemi Cieszyńskiej.  

Prezes CTF Marcin Wieczorek podkreślał, że jednym z tegorocznych sukcesów klubu jest nawiązanie współpracy z innymi klubami fotograficznymi działającymi w regionie, i to po obu stronach granicy, a więc tak Klubem Fotograficznym Start działającym przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie, jak i Fotoklubem Zvonek z Czeskiego Cieszyna.

Na ekspozycji oglądać można prace 14 autorów: Czesława Biernata, Piotra Borowicza, Kazimierza Brannego, Piotra Brody, Marka Caputy, Jacka Góralika, Jolanty Kubicy, Tadeusza Maciejiczka, Tomasza Niedoby, Henryka Pilcha, Jerzego Pustelnika, Marcina Wieczorka, Patrycji Wieczorek oraz Renaty Zięby. Wystawę oglądać można do 28 listopada.

 (indi)

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: