Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zapotrzebowanie jest...

Atrakcji dla dzieci w mieście powinno być zdecydowanie więcej – tego zdania są mieszkańcy wielu miast, w tym również i Cieszyna. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że place zabaw to niezwykle istotny element rozwoju każdego dziecka. To tam maluch rozwija swoje umiejętności i staje się sprawniejszy ruchowo.

Wielu z nas uważa, że typowy plac zabaw to niezbyt ciekawy widok. - Place zabaw powinny być ogrodzone – mówi Katarzyna Zięba z Cieszyna, mama 4-letniej Karoliny – Chociaż do palcu zabaw mam zaledwie kilka kroków, nie chodzę tam, wybieram inny z dala od naszego domu. Powodem jest brudna piaskownica, traktowana przez psy, jako swoista kuweta. Poza tym huśtawki i zjeżdżalnia usytuowane są na twardej, asfaltowej powierzchni. W razie upadku o nieszczęście nie trudno.

Place zabaw, takie z prawdziwego zdarzenia, to nie tylko marzenie maluchów, ale także rodziców...  Na stronach Urzędu Miasta Cieszyna w „Pytaniach do burmistrza” zauważamy zainteresowanie tym tematem. Czytamy: „W całym centrum Cieszyna nie ma żadnego placu zabaw. Bardzo miłym miejscem na relaks jest Park Pokoju. Przychodzi tam dużo rodziców z dziećmi, ale nie ma tam oprócz fontanny innych atrakcji dla naszych najmniejszych mieszkańców. Jest tam bardzo duży trawnik idealnie nadający się pod plac zabaw dla dzieci. Wystarczy zjeżdżalnia, 2 huśtawki i piaskownica. Może zastanowić się nad tym pomysłem?”

Czy w centrum Cieszyna powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia? Sprawa jest o tyle trudna, iż Miasto nie dysponuje w historycznym centrum Cieszyna odpowiednimi placami, aby zbudować duży plac zabaw. Jednak...

„...Z uwagi na zwarty charakter zabudowy, będę chciał zbudować kilka małych punktów zabaw dla naszych Milusińskich. Chciałbym także przypomnieć,że niedawno powstał plac zabaw przy ul. Rudawskiej, a już niedługo otwarcie kolejnego przy Al. Łyska....Kilka dni temu podjąłem decyzję o zgłoszeniu propozycji budowy dużego placu zabaw w programie "100 placów zabaw na 100-lecie NIVEA", który mógłby powstać na wzgórzu Małego Jaworowego nad ul. Hallera. Zdaję sobie sprawę, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na miejsca zabaw dla dzieci...” czytamy w „Pytaniach do burmistrza”.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: