Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie wstrząśnięte tragedią

Tragedia prezydenckiego samolotu dotknęła wszystkich Polaków, także tych mieszkających poza granicami naszego kraju. Katastrofa wstrząsnęła również Zaolziaków.
Wstrząśnięta  śmiercią prezydenckiej pary oraz innych  polskich polityków i członków załogi samolotu, który rozbił się na lotnisku w Smoleńsku jest również ponad pięćdziesięciotysięczna Polska mniejszość na Zaolziu.  W tej chwili władze PZKO zastanawiają się jak będą wyglądać zaplanowane na weekend imprezy kulturalne.
Tragedia, która wydarzyła się dzisiaj (10 kwietnia 2010r.) nie ma swojego odpowiednika w historii Polski i całej Europy. Samolot z najwyższymi władzami naszego państwa wyleciał o godzinie 6:50 z Warszawy i rozbił się niedaleko lotniska wojskowego w Smoleńsku. – Jestem zdruzgotana wiadomością, że wśród ofiar jest także wicemarszałek senatu Maciej Płażyński. Był wielkim przyjacielem Śląska Cieszyńskiego, bardzo się angażował w pracę i pomoc tutejszej mniejszości. Pomógł uzyskać pieniądze na przykład na rekonstrukcję domu PZKO  w Nawsi – powiedziała w rozmowie z serwisem Ihorizont.cz przedstawicielka Kongresu Polaków w Republice Czeskiej Małgorzata Rakowska. Według niej, to wydarzenie zmieni polską scenę polityczną. Funkcję głowy państwa objął  zgodnie z konstytucją  Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Ogłoszono również tygodniową żałobę narodową.

[PL]
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: