Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. W spotkaniu Klubu Nauczycieli Emerytów brali udział przedstawiciele ZNP

Polscy nauczyciele na Zaolziu mają swoją organizację – Stowarzyszenie Nauczycieli Polskich. W jego strukturach funkcjonuje także Klub Nauczycieli Emerytów. Organizacja ta utrzymuje regularne kontakty z Klubem Nauczycieli Emerytów działającym przy cieszyńskim Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zaolziańscy nauczyciele emeryci zebrali się 15 grudnia w Ośrodku Kultury „Strzelnica” w Czeskim Cieszynie na przedświątecznym spotkaniu. Przy wigilijkowym stole zasiadły także przedstawicielki Klubu Nauczycieli Emerytów ZNP z Cieszyna Jadwiga Hartman i Irena Zawada.

Emerytowane nauczycielki z polskiej strony obdarowały swe zaolziańskie koleżanki po fachu świątecznymi stroikami z bałwankami. A przede wszystkim miłym spotkaniem w radosnej, przedświątecznej atmosferze. I zaprosiły na spotkanie KNE ZNP, jakie organizować będą po polskiej stronie.

Działaczki obu organizacji podkreślają że teraz, gdy są już emerytami, najważniejszy jest dla nich kontakt z drugim człowiekiem. A z koleżankami i kolegami (tych w obu organizacjach jest mniejszość) po fachu zawsze znajdą wspólne tematy do rozmowy.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: