Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Turniej Kręgli.

Gra w kręgle jest bardzo popularną rozrywką i sposobem na wspólne spędzanie czasu u naszych sąsiadów za południową granicą. I to tak Czechów, jak i żyjących tam naszych rodaków. Nic zatem dziwnego, że i działacze Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej w kręgle grają, a nawet organizują turnieje.

Współzawodnictwo drużyn poszczególnych cieszyńskich Miejscowych Kół PZKO o drużynowe i indywidualne mistrzostwo w sobotnie przedpołudnie 24 marca zorganizowali działacze MK PZKO Czeski Cieszyn-Osiedle. Była to IX już edycja imprezy będącej memoriałem Jana Cymorka. Wystartowało 7 sześcio-osobowych drużyn Kół PZKO i drużyna Rodziny Cymorków. Zwycięzcą została drużyna PZKO Cz. Cieszyn Osiedle zdobywając 1393 punktów, drugie miejsce zajęła drużyna Rodziny J. Cymorka-Molinów, z  1302 punktami, a trzecie Koło PZKO Cz. Cieszyn Mosty zdobywając 1220 punktów. W wynikach indywidualnych najlepszym okazał się Marian Batorek (353 p.), drugi Andrzej Suchanek (292 p.) a wśród pań Renia Adamek ( 192p.) i Janka Szymanik (173 p.).

Warto zauważyć, że sam turniej i współzawodnictwo w samej grze w kręgle dla jej pasjonatów jest ważne, ale nie tylko o to w tego typu imprezach chodzi. Wszak turniej jest okazją do spotkania się Polaków z całego Czeskiego Cieszyna, działaczy poszczególnych Miejscowych Kół PZKO, do spędzenia czasu w polskojęzycznym towarzystwie ludzi o podobnych wartościach i priorytetach, wśród których czołowe miejscówce zajmuje utrzymanie polskości na Zaolziu.

(indi)

źródło: ox
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: