Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie- nie lubię tego!

To będzie kolejne spotkanie z cyklu ''Zaolzie teraz''. 16 marca 2012r. w Książnicy Cieszyńskiej dowiemy się dlaczego można nie lubić słowa Zaolzie.


W piątek 16 marca 2012r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Zaolzie teraz".  Tym razem w spotkaniu głos zabierze Mariusz Wałach, przedsiębiorca, współzałożyciel  firmy Walmark i współtwórca jej światowego sukcesu.


Tytuł kolejnego spotkania z cyklu „Zaolzie teraz” jest zatytułowane "Nie lubię słowa Zaolzie" poprowadzi red. Mirosław Sokół, dziennikarz i producent telewizyjny, autor cyklicznych programów o tematyce zaolziańskiej na antenie TVP Polonia i TVP Katowice.


O Mariuszu Wałachu słów kilka….
Bracia Adam, Mariusz i Waldemar Wałachowie założyli w roku 1990 firmę „Walmark”, która obecnie jest największym i jednym z najnowocześniejszych producentów i dystrybutorów suplementów żywieniowych, witamin i leków w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Firma posiada liczne przedstawicielstwa zagraniczne w tym w Polsce, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Litwie, Łotwie i we Francji. Swoje produkty wysyła do 30 krajów świata. W lutym roku 2011 bracia Adam, Mariusz i Waldemar Wałachowie, właściciele firmy Walmark otrzymali prestiżową nagrodę „Przedsiębiorcy roku 2010 w Czeskiej Republice” z rąk Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej Karla Schwarzenberga, a w czerwcu 2011 reprezentowali Republikę Czeską w światowym finale „Przedsiębiorcy Roku 2010” w Monte Carlo. Mariusz Wałach już trzecią kadencję sprawuje mandat radnego i pełni funkcję członka Zarządu Gminy Bystrzyca. Wraz z braćmi jest mecenasem wszelkich przejawów aktywności polskiej społeczności na Zaolziu.
 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: