Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Frydek-Mistek z pomocą dla organizacji non-profit

Urząd Miasta Frydek-Mistek wraz z mieszkańcami miasta po raz kolejny wesprą jedną z tamtejszych organizacji non-profit.

Frydecki magistrat ogłosił nabór wniosków do kolejnej edycji akcji "Daruj F-M". Uczestniczyć w nim mogą właśnie organizacje pozarządowe z terenu miasta, a gdy zostanie wybrana jedna z nich, uruchomiona zostanie zbiórka pieniędzy. Zebrana w ten sposób kwota zostanie potem podwojona ze środków budżetu miasta. - W ciągu czterech ostatnich lat wsparliśmy np. remont wieży kościoła św. Marcina w Skalicy, pomogliśmy również w zakupie samochodów dla Fundacji Frýdek-Místek czy przyczyniliśmy się do uratowania stodoły w Faunaparku - wyjaśnia Jakub Míček, wiceburmistrz Frydka-Mistka na portalu gminy.

W ubiegłym roku uzbierano w ten sposób kwotę 412 tys. koron (około 80 tys. zł), dzięki której udało się zakupić nowe ławki do kościoła św. Jana Chrzciciela. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-31 17:02:50
Marx.: po sąsiedzku jest taka informacja: "Powiat cieszyński został nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd za edukację zdrowotną mieszkańców w ramach programu projektu profilaktycznego "4 minuty, które decydują o życiu". - niestety bez możliwości komentowania, więc tutaj napiszę tylko tyle, że za zamknięcie pediatrii w Szpitalu Śląskim powinno się odpowiedzialnych też zamknąć, na początek w areszcie śledczym - i żeby nie było wątpliwości, najbardziej winnych widzę na samej górze, także tych co kazali wyjeżdżać za granicę pracownikom służby zdrowia
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: