Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamkną ul. Z. Kossak - utrudnienia do października

Od 10 lipca trzeba liczyć się z utrudnieniami w Górkach Wielkich. Od tego dnia ulica ul. Z.Kossak zostanie wyłączona z ruchu...

O utrudnieniach poinformował Powiat Cieszyński - W związku z rozpoczynającą się realizacją zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej 2602 S – ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich od mostu nad rzeką Brennicą do obrębu skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie”, informujemy mieszkańców oraz użytkowników drogi powiatowej 2602 S - ul. Zofii Kossak w Górkach Wielkich, że z przyczyn technologicznych oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, na czas wykonywania robót drogowych i kanalizacyjnych na zadaniu od dnia 10 lipca 2017r. od godziny 8:00  zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu odcinka ul. Z. Kossak od mostu nad rzeką Brennicą do obrębu skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie (z wyjątkiem dojazdu do posesji od nr 1 do nr 58 ulicy Zofii Kossak oraz dojazdu do ulicy Tartacznej).

Na czas zamknięcia ulicy Zofii Kossak wyznaczono objazd (w obu kierunkach) ulicami Sportową i Bielską.  Jak podkreślają urzędnicy, w dniu zamknięcia (10.07.2017r.) dojazd do posesji będzie utrudniony z uwagi na zaplanowane frezowanie nawierzchni bitumicznej.

W kolejnych dniach prace będą się odbywać następującymi etapami:
Etap I (zakładany okres trwania: od 10.07.2017  do połowy sierpnia): Prace będą realizowane na odcinku od obrębu skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie do wjazdu do Ośrodka Sportowego SANGOS. Roboty będą wykonywane na całej szerokości pasa drogi w zakresie jezdni, pobocza, chodników i wjazdów (m.in. rozbiórki elementów ulic, korytowanie, wykonanie kanalizacji deszczowej, wzmocnienie podłoża - stabilizacja, podbudowy z kruszywa). Równocześnie na odcinku od mostu nad Brennicą do wjazdu do ośrodka SANGOS będą prowadzone roboty kanalizacyjne w poboczu ul. Z Kossak. W tym okresie nastąpią również utrudnienia w dojazdach do posesji (podczas robót kanalizacyjnych, dostaw materiałów), jak również okresowo całkowite wyłączenia drogi dla ruchu kołowego (m.in. na czas wykonania wzmocnienia podłoża) o czym na bieżąco z jednodniowym wyprzedzeniem będą informowani mieszkańcy. Przejazd na odcinku od mostu nad Brennicą do ośrodka SANGOS będzie odbywał się po istniejącej nawierzchni z kostki brukowej lub istniejącej podbudowie z kruszywa.
Etap II (zakładany okres trwania: od połowy sierpnia do końca sierpnia):

Prace będą realizowane od wjazdu do Ośrodka Sportowego SANGOS do mostu nad rzeką Brennicą. Zakres robót oraz utrudnienia w dojazdach do posesji będą analogiczne jak na etapie I. Dojazd do posesji od strony skrzyżowania z ul. Bielską i Zalesie będzie odbywał się po nowo wykonanej podbudowie z kruszywa.

Etap III (zakładany okres trwania: od końca sierpnia do końca września):
prace będą prowadzone na całym odcinku ul. Z Kossak. Planowane jest wykonanie warstw asfaltowych nawierzchni jezdni, nawierzchni chodników i wjazdów, oznakowania poziomego i pionowego, robót wykończeniowych.

Koniec prac zaplanowano na październik 2017, jednak dokładna data uzależniona będzie od rzeczywistego postępu robót…

MAPKA Z OBJAZDEM (wersja PDF)

(red./mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-07-07 12:58:38
Przepierón: Gratuluje pomysłu, żeby w głównym sezonie turystycznym zamykać droge dojazdową do Górek a przede wszystkim do Brennej. Takie remonty robi się wiosną albo jesienią. W Ustroniu ul. Skoczowska dalej w remoncie a miała być do końca czerwca gotowa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: