Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamienią łyżwy na rolki

Przed tygodniem, w Hali Widowisko-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków, głos należał do judoków. W najbliższą sobotę odbędzie się w niej kolejna impreza sportowa, a tym razem w akcji zobaczymy hokeistów.

Popularność hokeja na rolkach w naszym kraju nie jest jeszcze zbyt duża, ale zmierza w dobrym kierunku, o czym mówi nam Janusz Chrapek, jeden z zawodników Czarnych Panter. - Hokej na rolkach z roku na rok zyskuje na popularności. My jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, iż cieszyńska hala, jako jedna z kilku w Polsce, jest wyposażona w profesjonalna matę do uprawianie tejże dyscypliny.

Inauguracja tegorocznej Polskiej Hokej Ligi na Rolkach miała miejsce przed tygodniem, w Karwinie. Wówczas przedstawiły się cztery z pięciu zespołów, które tworzą grupę południową. U naszych południowych sąsiadów, Czarne Pantery wygrały jedno spotkanie, a w dwóch musiały uznać wyższość rywali.

- Naszym celem jest awans do finałów, które w tym roku odbędą się w Gdańsku (przyp. red. przepustkę do turnieju finałowego uzyskają po cztery najlepsze zespoły z obu grup) - przyznaje Janusz Chrapek. Kibice, którzy wybiorą się na sobotni turniej, być może będą mogli zobaczyć w akcji znanych hokeistów. - W większości drużyn, grających w tym roku, znajdziemy aktywnych zawodników Polskiej Ligi Hokejowej oraz zawodników, którzy mają za sobą grę w reprezentacji. Myślę, iż w czasie najbliższego turnieju na pewno większość tych zawodników będzie można zobaczyć - dodaje zawodnik Czarnych Panter.

Początek sobotniego turnieju zaplanowano na godz. 8. Oprócz gospodarzy - Czarnych Panter - w akcji zoabczymy również Polonię Bytom, Naprzód Janów, LUCE Bielsko-Biała oraz Marsjan Opole.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: