Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamiast wyrzucać - podaruj

Ksiądz Tomasz Wojtyła z Parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie z młodzieżą spotyka się przez cały rok. Jest inicjatorem i pomysłodawcą wielu przedsięwzięć, dzięki którym tak wiele osób ochoczo włącza się w działania.

Gmina Hażlach wspomaga młodzież oazową, dzięki czemu może ona korzystać nieodplatanie z sali GOK w Powgizdowie. To właśnie tam odbywają się próby kółka teatralnego i przestawienia przed tłumnie zgromadzoną publicznością. Ksiądz Tomasz i młodzież z parafii nie pozostają dłużni, próbują własnymi siłami zadbać o rzeczy, które można zmienić, czy odnowić. Salę w której odbywają się próby sami odmalowali. Teraz szukają grzejników.

- Zdarza się, że w domach takie grzejniki są wymieniane, może ktoś zechce podarować nam te, które dla niego są już bezużyteczne – zwraca się z prośbą Ksiądz Tomasz Wojtyła z Parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie – Byłoby wspaniale, gdyby sprawę ogrzewania sali w której ćwiczymy do przestawień udało się rozwiązać do kolejnej zimy.

Żeby jednak tak się stało, przygotowania do instalacji należy rozpocząć wcześniej, dlatego tak ważna jest sprawa grzejników. Tą zimę udało się przetrwać, miejmy nadzieję, że kolejna będzie dla „aktorów amatorów” z Pogwizdowa dużo cieplejsza, bo co jak co, ale o sztukę trzeba dbać, a ta działa tu „pełną parą”.

Już teraz ruszyły przygotowania do kolejnego przedstawienia. - Pierwsza sztuka wystawiona została w kościele. Nosiła tytuł „Dzień Gniewu” autorstwa Romana Brandstaettera. Sztuka opowiada o „przecierającym” się do klasztoru i uciekającym przed Niemcami młodym Żydzie, który prosi przeora o pomoc i ukrycie go przed hitlerowskimi oprawcami likwidującymi getto w miasteczku. To było spore wyzwanie dla młodzieży, bo i sama sztuka nie należy do najłatwiejszych – mówi Ksiądz Tomasz.

Wystawienie tej sztuki było dla młodzieży sporym wyzwaniem, ale jak się okazało równie dużym sukcesem. Później pojawił się pomysł na kolejne przedstawienie, które tym razem odbyło się w Domu Ludowym w Pogwizdowie. Była to „Opowieść Wigilijna Karola Dickensa. Sala wypełniona była po brzegi.

A teraz...

- Przygotowujemy się do kolejnego wyzwania. Tym razem będzie to komedia o zagadkowym tytule „Igraszki z diabłem” autorstwa Jana Drdy – zdradza plany.

W przestawieniach udział bierze młodzież oazowa, ale nie tylko. - Występują ci, którzy chcą wspólnie stworzyć coś fajnego. Na końcowy efekt przedstawienia składa się wiele godzin pracy i prób. Dlatego też i mobilizacja musi być duża – podkreśla Ksiądz Tomasz, który ma nadzieję, że znajdą się dobrzy ludzie, którzy zechcą pomóc i zamiast wyrzucać stare grzejniki podarują je tym dla których one tak wiele znaczą.

Kontakt z w sprawie grzejników: wojtyla.tomasz@wp.pl

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: