Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamiast pogotowia przyjadą strażacy?

Ciężka sytuacja covidowa sprawia, że oczekiwanie na karetkę pogotowia ratunkowego może trwać nawet kilka godzin. Na szczęście dzięki wsparciu strażaków, pierwszą pomoc można otrzymać znacznie szybciej.

Oczekiwanie na karetkę pogotowia ratunkowego w powiecie cieszyńskim w pierwszym kwartale 2021 może trwać bardzo długo. Wszystko za sprawą dużej ilości pacjentów covidowych. Na szczęście, poszkodowanym z pomocą przyjdą strażacy – obecnie udzielamy wsparcia systemowi ratownictwa medycznego. Karetki jeżdżą z zakażonymi, w związku z czym czas oczekiwania na karetkę może być bardzo długi. W takiej sytuacji centrala dysponuje strażaków do podjęcia pierwszych działań ratowniczych – wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Sytuacje takie miały już w powiecie miejsce. W lutym 2021 roku do zdarzenia, w którym pierwszej pomocy udzielili strażacy, doszło w Cieszynie na ulicy Garncarskiej. Kobieta przewróciła się i doznała urazu nogi. Strażacy dokonali stabilizacji, a policjanci radiowozem zawieźli ją do szpitala – strażacy nie mogą wozić osób cywilnych w takich sytuacjach, wynika to z wewnętrznych przepisów. W tym momencie pomogli policjanci. Zdarzeń, kiedy strażacy udzielali pierwszej pomocy w 2021 roku w powiecie cieszyńskim było około 10 – podsumowuje Pokrzywa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-18 18:01:18
znajomy73: W takiej sytuacji to może niech straż wozi pacjentów covidowych, a ratownicy medyczni z karetek pogotowia niech jeżdżą do tam gdzie powinni
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: