Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zamiast choinki, może palma?

Do hucznego świętowania Nowego Roku przygotowują się skoczowscy strażacy. Jak co roku zanurzą się w samo południe w Nowy Rok w Wiśle. Jednak w tym roku z racji wysokich temperatur rozważają, czy zamiast choinki nie zabrać ze sobą palmy.

Jak co roku strażacy z OSP w Skoczowie przygotowują się do noworocznego zanurzenia w Wiśle. – Zapraszamy wszystkich, którzy w ten sposób chcą powitać Nowy Rok. Nie tylko nurków i nie tylko morsów – mówi Roman Kohut, Naczelnik OSP Skoczów. 

Od lat w samo południe w Nowy Rok pod mostem, nieopodal skoczowskiego targowiska strażacy zanurzają się w wodzie. Tak co roku od czasu kiedy w skoczowskiej OSP powstała sekcja płetwonurków.  – Po takim powitaniu Nowego Roku człowiek od razu czuje się lepiej – mówią strażacy. 

W tym roku strażacy  zimnej wody się nie boją. – Jest tak ciepło, że zastanawiamy się, czy zamiast tradycyjnej choinki, która zawsze zabieramy ze sobą do wody nie wziąć palmy – dodaje Roman Kohut. 

Może to również świetna okazja, aby zapoczątkować tradycję wspólnego noworocznego nurkowania wraz ze strażakami, którzy zapraszają do kąpieli po szaleństwach sylwestrowej nocy. 

DK
źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: