Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamek Kończyce Małe można wynająć

Będzie tam można prowadzić działalność gastronomiczną i hotelarską. Zamek w Kończycach Małych szuka nowego najemcy.

To ważne miejsce na historycznej mapie regionu. Historia zamku sięga XVI wieku kiedy to właścicielami Kończyc Małych zostają Czelowie z Czechowic, którzy wznoszą w miejscu wcześniejszej warowni okazały zamek, w stylu renesansowym. Budowla ta tworzyła zamknięty czworobok z wewnętrznym, arkadowym dziedzińcem. Na początku drugiej połowy XVII wieku Kończyce Małe przeszły na własność rodu Pełków z Nowego Miasta . W ich rękach zamek pozostawał prawie do połowy XIX stulecia. W tym czasie zniknęła fosa i most zwodzony, powstał za to park w stylu angielskim. Ostatnimi prywatnymi właścicielami zamku byli - wzbogaceni na dostawach dla wojska podczas wojen napoleońskich - Folwarczni, śląska rodzina chłopska. Jako dobrzy gospodarze zadbali zarówno o rezydencję, jak i folwark; opuścili wieś dopiero w 1945 roku (za slaskie.travel)

Od kilkunastu lat w tym miejscu działa hotel oraz stylowa restauracja. Jak informuje wójt gminy, został wywieszony wykaz dotyczący oddania w najem lokalu mieszczącego się w Zamku w Kończycach Małych, stanowiącego własność Gminy Zebrzydowice.

Lokal mieści się w Zamku w Kończycach Małych przy ul. Staropolskiej 5. Przedmiotem najmu są: - lokal - bar - mieszczący się w przyziemiu Zamku, przeznaczony na działalność gastronomiczną, lokal mieszczący się na piętrze Zamku przeznaczony na działalność gastronomiczną i hotelarską a także lokal mieszczący się na poddaszu Zamku, przeznaczony na działalność hotelarską.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-02 15:34:29
tom lem: ... jedno z dwóch, albo Red. się jąąąąka , albo płacą mu od literówki ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: