Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamek Cieszyn zaprasza

Od 27 kwietnia do 10 czerwca w Oranżerii Zamku Cieszyn będziemy mogli zobaczyć prezentację najlepszych austriackich rozwiązań projektowych z ostatnich lat. ''Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty'' to jednak nie jedyna propozycja na najbliższy czas.

Już od najbliższego piątku w Zamku Cieszyn zobaczyć będzie można najlepsze austriackie rozwiązania projektowe z ostatnich lat. - Zapraszamy na wernisaż: „Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty”, który odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17.00 – zachęca Beata Mońka z Zamku Cieszyn - Wystawa będzie prezentowana w zamkowej Oranżerii do 10 czerwca.

Co o Austrian Design Spirit mówią organizatorzy wystawy?  

„... Na wystawie można zobaczyć produkty i projekty, które zostały wyróżnione austriacką Nagrodą Narodową, a także innowacyjne rozwiązania wprowadzane na rynek przez zorientowane na design austriackie firmy. To również przegląd nagrodzonych książek i publikacji, uzupełniony o filmy, pokazujące narzędzia wykorzystywane do projektowania wizualnego.  To wreszcie  innowacyjne koncepcje produktów autorstwa Joanneum University of Applied Sciences w Graz, pokazujące możliwości pokolenia przyszłych  austriackich projektantów. Trzeba podkreślić, że w marcu 2011 Graz, który jest drugim co do wielkości miastem Austrii, został  mianowany przez UNESCO Miastem Designu, obok m.in.: Berlina, Buenos Aires, Seulu, Montrealu czy Szanghaju...” 

Zamek Cieszyn zachęca również do obejrzenia wystawy plakatów ekologicznych. Finisaż odbędzie się 9 maja o godzinie. 18.00 w sali ekspozycyjnej. Tegoroczna odsłona nosi tytuł „Czas na Ziemię”.  

- Zachęcamy do obejrzenia - dodaje Beata Mońka. 

 
 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: