Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamarskie KGW ma 60 lat

W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Zamarsk świętuje swoje 60. urodziny. Koło działa bardzo prężnie. Obecnie liczy 45 członkiń, 15 seniorek, pomaga 2 panów.

Koło Gospodyń Wiejskich w Zamarskach  działa od 1959 roku.  60. urodziny KGW świętowano w minioną sobotę (19.10). W sali OSP spotkały się zaprzyjaźnione koła gospodyń, władze samorządowe, delegacja z OSP Zamarski, Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk, szkoły, a także z Rejonowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej.

Przed jubilatkami wystąpiły przedszkolaki, uczniowie oraz rodzice ze Szkoły Podstawowej w Zamarskach. Przybyłym gościom przybliżono historię Koła i zadbano o podniebienie obiadem i kołaczem śląskim. Nie zabrakło toastu i gromkiego STO LAT, a także urodzinowego tortu oraz prezentów. Niespodzianką był występ członkiń KGW, które wspólnie z sołtysem Klaudiuszem Zawadą zaśpiewały cieszyńskie pieśniczki. Wrażenie na przybyłych gościach zrobiła piosenka napisana przez sołtysa o jubilatkach.

Zamarskie KGW działa prężnie. Panie spotykają się, biorą udział w konkursach, biesiadach. Obecnie do koła należy 45 pań. Najstarsza ma 76 lat, zaś najmłodsza jest po 50. Na pytanie czego im życzyć na dalsze lata przewodnicząca koła Anna Więcek odpowiada zdrowia i dalszej owocnej współpracy z sołtysem, gminą, GOK itd.

Koło Gospodyń Wiejskich to najważniejsza organizacja społeczna działająca we wsi. Bez zamarskich gaździnek życie społeczno-kulturalne byłoby wręcz niemożliwe. KGW dba o podniebienie na naszych imprezach. Pyszne placki z blachy, kołacze śląskie, gulasz, grochówka, poleśniki, zupa szczawiowa, a także świąteczne drobne ciasteczka to tylko niektóre smakołyki, które przyrządzają Panie na nasze imprezy. Bardzo mocno angażują się w porządkowanie naszego Parku - plewią rabatki, sadzą kwiatki, grabią liście. KGW w 2014 roku zafundowało tzw. kolorowy ogródek w Parku czyli huśtawkę, piaskownicę i tablicę do malowania oraz kolorowe ogrodzenia. W 2015 roku Panie zakupiły do Parku kosiarkę. Cóż można powiedzieć na tak dostojny jubileusz - dużo zdrowia, dużo siły i satysfakcji w służbie na rzecz naszej małej ojczyzny. KGW to wielki skarb w Zamarskach – podkreśla sołtys Klaudiusz Zawada.

 

Posłuchaj: Piosenka na 60. urodziny zamarskiego KGW

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: