Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Załoga LOTOS Rally Team Kajetanowicz i Baran na 4 miejscu w kwalifikacjach przed Rajdem Akropolu

Debiutujący w Rajdzie Akropolu Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Jarka Barana bardzo dobrze spisał się na odcinku kwalifikacyjnym trzeciej rundy Mistrzostw Europy. Grecki rajd do tej pory był jedną z najtrudniejszych rund Mistrzostw Świata, a od tego roku - po 43 latach - ponownie został wpisany do kalendarza imprez FIA ERC.

Załoga LOTOS Rally Team rywalizuje tu nie tylko z trudnościami na drodze, ale przede wszystkim z bardzo doświadczonymi kierowcami. 60 edycja tej imprezy w okolicach starożytnego Koryntu przyciągnęła najlepsze teamy z całej Europy.  

Kajetan i Jarek świetnie poradzili sobie na śliskim, asfaltowym odcinku nad Zatoką Koryncką i zajęli 4 miejsce w kwalifikacjach. Wynik ten pozwolił decydować im jako czwartej załodze  - i wybrali szóstą pozycję startową. Przed Kajetanowiczem i Baranem na trasę wyjadą J. Tarabus,  S. Wiegand,  K. Abbring,  C.Breen i E. Lappi.  Wyniki dzisiejszych kwalifikacji świadczą o tym, ze rywalizacja będzie niezwykle zacięta. 

- Greckie asfalty okazały się jeszcze bardziej śliskie niż przypuszczaliśmy. Nie sposób ich porównać do żadnych w Polsce. Szutrowe drogi też są zupełnie inne niż te, które znaliśmy do tej pory. Koncentracja będzie tu miała kluczowe znaczenie. Bez niej osiągniecie dobrego czasu nie będzie możliwe. Czuję się jakbyśmy jechali dwa różne rajdy, a to czyni tę imprezę bardziej ekscytującą i dostarcza ekstremalnych wrażeń. Będę czerpał z jazdy tutaj maksymalną przyjemność bo ta różnorodność w trakcie jednego rajdu to nowość - komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Czwarty czas na odcinku kwalifikacyjnym jest dla nas bardzo dobrym wynikiem, bo różnice pomiędzy załogami są bardzo niewielkie. Sześciu zawodników w 1,2 sekundy to absolutnie fantastyczna rzecz.

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: