Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakup choinki kosztem podatkowym

Rozpoczął się adwent, ulice zaczynają migotać kolorowymi światełkami, a w biurach pojawiają się dekoracje świąteczne. Jak się okazuje, wydatki, które pracodawca poniósł w związku z zakupem choinki, czy bombek do biura, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Warunkiem jednak jest umiarkowana cena i ilość dekoracji.

Zgodnie z interpretacją Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach, organ podatkowy uznaje za koszt uzyskania przychodu wydatki, które zostały poniesione w związku z zakupem dekoracji świątecznych, mogą być kosztem podatkowym, o ile nie przekraczają zwyczajowo przyjętych w danej okolicy, środowisku, czy też branży norm, czyli jeżeli nie są zbyt drogie i zbyt wystawne, niż jest to konieczne.

Koszty związane z zakupem choinki, bombek, czy też innych dekoracji świątecznych, zdaniem skarbówki, można potraktować jako wydatki na zakup wyposażenia lokalu, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Wyposażenie to jednak musi mieć racjonalne uzasadnienie oraz być odpowiednio udokumentowane.

Warto jednak zwrócić uwagę, że zgodnie z interpretacją Izby Skarbowej w Katowicach, kosztem uzyskania przychodu nie mogą być wydatki związanie z reprezentacją. Jako szczególną formę takich wydatków jest zapłata za usługi gastronomiczne, czy też za napoje, w tym napoje alkoholowe. Jak wskazuje interpretacja, reprezentacja to koszt, którego wyłącznym, lub najistotniejszym elementem jest stworzenie pozytywnego wizerunku podatnika.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją