Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakazano sprzedaży mięsa z Polski

Czeska Státní zemědělská a potravinářská inspekce - odpowiednik polskiej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, zakazała sieci Kaufland sprzedaży i handlu mrożonymi filetami z kurczaka pochodzącymi z Polski.

W badanych przez inspekcję próbkach wykryto laktozę (cukier mleczny), który należy do alergenów. Według czeskich przepisów, stosowna informacja powinna znajdować się na opakowaniu produktu. Takiej właśnie adnotacji zabrakło na mięsie sprzedawanym w czeskiej sieci Kaufland. W oddziałach tej firmy sprzedano około 10 tysięcy kilogramów tego mięsa. – Jeżeli ktoś ma alergię na laktozę, nie może takiego mięsa spożywać – poinformowała w środę 2 czerwca br., rzeczniczka SZPI Martina Šmídtová

Badania laboratoryjne ujawniły obecność laktozy w zamrożonych piersiach z kurczakach w jednokilogramowych opakowaniach z datą produkcji 26 listopada 2009 roku. Polski producent gwarantuje okres przydatności spożycia mięsa do 26 maja 2011 roku. W związku z tym, że okres ten jest bardzo długi, wiele osób może posiadać jeszcze zakupione mięso w domu - Ludzie którzy mają alergię na laktozę i ich organizm jej nie trawi, muszą laktozy unikać przez całe życie, obowiązuje ich dieta. Nie mogą spożywać mleka, ani też wyrobów mlecznych i produktów z dodatkiem laktozy. Spożycie takiego artykułu może u nich wywołać spore problemy zdrowotne – ostrzega rzeczniczka.

[PL]


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: