Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zakaz kąpieli w.... fontannie. Nie pijcie też z niej wody!

W cieszyńskim Parku Pokoju, przy fontannie pojawiła się tabliczka, informująca o zasadach bezpieczeństwa. Zgodnie z jej treścią, zakazuje się kąpieli w fontannie, a znajdująca się w niej woda nie jest wodą pitną. To działania prewencyjne.

Przy fontannie w Parku Pokoju w Cieszynie została usytuowana tabliczka informacyjna, która zakazuje kąpieli w fontannie i wyjaśnia, że tamtejsza woda, nie jest wodą pitną. Ponadto Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie przypomina, że powierzchnia fontanny jest bardzo śliska i należy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim, nie należy biegać w obrębie fontanny, wjeżdżać na płytę fontanny rowerami, deskorolkami, czy wrotkami i nie wolno zanieczyszczać wody (np. poprzez wrzucanie tam liści itp.). Jednocześnie MZD przypomina, że za bezpieczeństwo dzieci odpowiedzialni są ich opiekunowie. Czy tabliczka i akcja informacyjna jest wynikiem jakiegoś incydentu na terenie Parku? – działania związane z tabliczką są prewencyjne. Nie doszło tam do żadnego wypadku, jednak chcemy przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa. Wszystkie te informacje znajdują w regulaminie parku, jednak tabliczka jest dodatkowym przypomnieniem, chcemy zwrócić uwagę na opisane kwestie – wyjaśnia Katarzyna Koczwara, Rzecznik Prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-16 11:30:42
tom lem: Świetna inicjatywa. Idąc tą drogą należy się spodziewać instrukcji obsługi schodów przy Głębokiej nie wspominając o krawężnikach i ul. Schodowej. Ciekawe, czy MZD nie zapomni o Stromej, bo tam też można niebezpiecznie skorzystać;-)
2020-07-16 11:45:05
NieStela2: To poproszę o taką samą tabliczkę przy wyjeździe z targu na Katowickiej. Po deszczu jest tam całkiem fajny basenik a przejeżdżające samochody robią z niego lepszą fontannę niż w Parku Pokoju. A remont ulicy był niecały rok temu. Prosimy o tabliczkę Panie Sosin! Podejrzewam, że woda na Katowickiej jest bardziej szkodliwa niż ta z parku. Przy odrobinie pecha przechodnie są cali przemoczeni jak akurat przejeżdża koło nich ciężarówka. Gratulacje dla nadzorującego remont Katowickiej. I zapraszam na spacerek po deszczu w w/w miejscu!
2020-07-16 14:26:11
Marx: Faszyści! Zakaz zakazywania!
2020-07-16 17:08:29
: donek, uspokój się i nie fanzol
2020-07-16 17:13:23
: na starym cmentarzu w Skoczowie jedna licha studnia pomiędzy grobami wysysa z wodą podskórną trupie jady, nawet śladu ostrzeżenia, proboszcz administrator ma to w de, sanepid ma to w de, ratusz ma to w de, tylko od czasu do czasu dzieciaki się pobawią przy pompie i czekać, aż któryś w upalny dzień się napije
2020-07-16 21:26:04
Antykler Forte: jakby kogo śmieszył zakaz kąpieli w fontannie to powinien umrzeć ze śmiechu z powodu zakazu przebierania się na Halloween - kato-bolszewia podryguje, to oznaki agonii
2020-07-17 13:11:25
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Na różnych portalach w komentarzach pod artykułami już trwa histeria. Na SokuzBuraka już pierwsze memy o więzieniach dla dzieci. Pelikany łykające wszystko jak leci, mech, trowa, g.... biadolą że "PIS CHCE WPROWADZIĆ KARĘ WIĘZIENIA ZA HALLOWEEN". Czyli kolejna bzdura do wkręcania jeleni, osłów, krzysztofków i saletrów. W ICH świecie nie istnieje coś takiego jak weryfikacja, analiza, rozsądek. Jest tylko prosty mechanizm nagłówek>emocje>udostępnij dalej. Jestem pełen podziwu jak media opozycyjne robią im z mózgu kaszanke;) Po prostu esencja propagandy. Bo tak naprawdę nie jest to pomysł polityków, tylko petycja anonimowego obywatela. Rozpatrywanie przez Sejm takich pism to efekt uchwalonej w 2014 r. ustawy o petycjach. Podobnych, dziwnych petycji są setki. Ta konkretna też zostanie odrzucona ale czytający nagłówki uwierzyli że faktycznie ktoś będzie karał za Halloween. Normalnie beka z totalniaków i kodziarzy;)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: