Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zajmą się polityką rowerową

Końcem października Burmistrz Miasta Cieszyna powołała zespół ds. polityki rowerowej. Jakie są jego zadania?

Głównym, jest opracowanie polityki rowerowej wraz ze standardami budowy i utrzymania infrastruktury rowerowej na terenie miasta - powołany zespół pełni funkcję organu opiniodawczo-doradczego. Jego obsługę organizacyjno-techniczną zapewnia Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie. W skład zespołu weszli zarówno pracownicy Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej czy Miejskiego Zarządu Dróg, ale przede wszystkim przedstawiciele środowisk związanych z turystyką rowerową, których uwagi, opinie i znajomość dobrych praktyk z innych miast pozwoli realnie odpowiadać w Cieszynie na potrzeby rowerzystów – powiedziała Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Grupa ośmiu specjalistów pochyli się m.in. nad szerokorozumianymi zagadnieniami jednośladów. Ich zadaniem będzie inicjowanie i opiniowanie projektów, w tym drogowych, które mają wpływ na ruch rowerowy. Będą rekomendować zadania, dotyczące tworzenia odpowiedniej dla cyklistów infrastruktury oraz inicjować działania mające wpływ na bezpieczeństwo rowerzystów. Pochylą się również nad tematem promocji i edukacji w zakresie poruszania się rowerem.

Zespół powołany końcem października, nieformalnie działa już od czerwca, kiedy miała miejsce pierwsza wizyta studyjna w Jastrzębiu-Zdroju. Jego powstanie to odpowiedż na  potrzeby rozbudowy infrastruktury rowerowej w Cieszynie oraz na sygnały płynące ze środowisk rowerowych. W pracach nad poprawą infrastruktury rowerowej oraz bezpieczeństwa cyklistów mogą pomóc również mieszkańcy - Zapraszamy do wzięcia udziału w pracach zespołu i zgłaszania swoich propozycji tematów, które zespół powinien podjąć. Ewentualne zmiany w składzie będę dyskutowane w ramach  prac zespołu. Na spotkania będziemy zapraszam inne osoby np. fachowców z konkretnej dziedziny albo osoby, które chcą się podzielić swoimi propozycjami i uwagami jesteśmy otwarci na szeroką współpracę - zachęća Krzysztof Kasztura, przewodniczący zespołu, wiceburmistrz Cieszyna.

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-19 06:27:30
opelastra2019: Pierwszym "sukcesem" nowopowołanej rady, jest kolejna ścieżka rowerowa wybudowana , jakże by inaczej, z kostki brukowej... Taka sytuacja
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: