Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zajęcia w szkołach zawieszone – Starosta apeluje

Dzisiaj (10.03) po południu ponownie obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie powiatu cieszyńskiego zostały zawieszone zajęcia w szkołach ponadpodstawowych znajdujących się na terenie miasta Cieszyna.

Apeluję do mieszkańców o zachowanie spokoju oraz zdrowego rozsądku. Dzisiaj w starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wszystkie służby przewidziane do walki z wirusem cały czas pracują oraz na bieżąco monitorują sytuację w powiecie cieszyńskim. Prowadzimy działania profilaktyczne, prewencyjne. Dodam, że na godz. 15:00, 49 mieszkańcom naszego Powiatu zalecono kwarantannę domową, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Od jutra wieczorem (11.03.2020 r.), w związku z zaistniałym zagrożeniem, wracają również kontrole graniczne w Cieszynie Boguszowicach.

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński zwrócił się z pismem do wszystkich wójtów oraz burmistrzów powiatu cieszyńskiego, rekomendującym zawieszenie imprez masowych odbywających się na ich terenie.

Przypominamy Państwu, jeżeli pojawią się niepokojące objawy wskazujące na infekcję koronawirusem, prosimy najpierw o telefoniczne zgłaszanie się do Sanepidu pod nr telefonu: 502 281 673 – apeluje Starosta.

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego jest w stałym kontakcie z Sanepidem, wojewodą śląskim, wójtami i burmistrzami z terenu powiatu cieszyńskiego. O swoich kolejnych działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco, dodaje Starosta.

W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie powiatu cieszyńskiego Uchwałą Zarządu Powiatu Cieszyńskiego z dnia 10.03.2020 r., zostały zawieszone zajęcia w szkołach ponadpodstawowych znajdujących się na terenie miasta Cieszyna, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński. W tym czasie placówki zostaną poddane dezynfekcji. Zajęcia w szkołach zostały zawieszone w terminie od 11.03.2020 r. (środa) do 13.03.2020 (piątek).

Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński poprosił również dyrektorów niepublicznych szkołach ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie Miasta Cieszyna, dla których Powiat Cieszyński nie jest organem prowadzącym, by zawiesili zajęcia w ich placówkach. Proszę uczniów oraz rodziców o śledzenie dziennika elektronicznego, ponieważ w ten sposób zostaną poinformowani przez dyrektorów placówek o zawieszeniu zajęć, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. Zachęcam również do śledzenia naszej strony powiatowej www.powiat.cieszyn.pl, gdzie na bieżąco będziemy aktualizowali informacje w przypadku zmian obecnej sytuacji, dodaje Starosta.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-11 07:53:31
Anthony: 2 000 000 000 zł na rządową szczujnię pt. TVP - "Diagnozę słyszy ok. 23 tysięcy Polaków rocznie. Umiera 13 tysięcy, to aż 33 osoby dziennie! Rak jelita grubego to jeden z najczęściej diagnozowanych obecnie nowotworów, a zachorowalność stale rośnie. Przypuszcza się, że za 10 lat w Polsce będzie nawet 30 tys. nowych zachorowań rocznie. Niespełna 50 proc. pacjentów przeżyje 5 lat."
2020-03-11 07:58:33
paulus601(dawny paulus60): Jeśli zamknięto szkoły w Cieszynie, to to samo należy zrobić w Wiśle, Ustroniu i Skoczowie. Młodzież z Wisły jeździ do szkół w Cieszynie i Skoczowie. Kontaktują się ze sobą. To nie budynek szkolny jest źródłem zakażenia, a kontakty między ludźmi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: