Zagrożenia pogodowe - obowiązuje najwyższy stopień
27.07.2025 22:38
Wojewoda Śląski Marek Wójcik i st.bryg. Damian Legierski, Komendant Wojewódzki Państwem Straży Pożarnej wzięli udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego kierowanego przez ministra Marcina Kierwińskiego w sprawie zagrożeń spowodowanych sytuacją pogodową.
- We wszystkich powiatach województwa śląskiego obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 3. stopnia (intensywne opady deszczu, burze, możliwe podtopienia). Najbardziej intensywnych opadów należy się spodziewać w nocy.
Do godziny 22:00 strażacy w województwie śląskim interweniowali 220 razy. Najwięcej interwencji w powiecie bielskim i Bielsku-Białej 142, w powiecie cieszyńskim 15, w powiecie częstochowskim i Częstochowie 10.
Dzisiaj przeprowadzono prewencyjne ewakuacje 18 obozów harcerskich (łącznia 1120 dzieci i 134 opiekunów) - informuje Marek Wójcik, Wojeowda Śląski.
Wszystkie służby są postawione w stan najwyższej gotowości. Obowiązuje trzeci najwyższy stopień ostrzeżeń hydrologicznych.
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.
Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz
regulamin
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły:
33