Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zagłosuj na cieszyński dizajn

Zamek Cieszyn bierze udział w konkursie pt.: ''Dizajn ze sznurka'', akcji zorganizowanej przez Fundację Aviva. Do rywalizacji staje 13 polskich miast, które walczą o ciekawą nagrodę jaką jest instalacja do nauki haftu krzyżykowego lub szycia.

Zamek Cieszyn jest pierwszym w Polsce regionalnym centrum dizajnu, którego głównym działaniem jest wspieranie innowacyjności naszego regionu i promowanie projektów jako narzędzia służącego ludziom. Zamek Cieszyn kładzie także nacisk na współpracę z projektantami, podkreślając, że dzięki temu można lepiej zrozumieć potrzeby klienta.

Instytucja organizuje także różnego rodzaju szkolenia, wystawy, warsztaty i konferencje, związane z rolą dizajnu, które przyciągają mnóstwo uczestników w różnym wieku, w tym także młodzież i dzieci. To właśnie dla nich Zamek co roku organizuje sporo warsztatów m.in. z okazji Dnia Dziecka czy różnego rodzaju świąt ( „Zaprojektuj Święta”), ale także cyklicznych imprez takich, jak np.: „Skarby Cieszyńskiej Trówły", „Noc Muzeów”.

Zamek Cieszyn planuje ustawić panele „Dizajnu ze sznurka” w terenach spacerowych wzdłuż Olzy, byłyby one dobrym przykładem oddziaływania dizajnu w przestrzeni publicznej.

Akcja Fundacji Aviva ma na celu także aktywację społeczności lokalnej, zarówno dzieci, jak i rodziców. Oprócz „Dizajnu ze sznurka”, fundacja przeprowadziła także 3. edycję konkursu grantowego, w którym pomaga finalizować lokalne inicjatywy. Miasto Cieszyn zostało jednym z laureatów akcji w swoim projekcie „Usprawnianie przez pluskanie”, dzięki której w Zespole Placówek Szkolono-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie pojawi niezbędny sprzęt do pracowni hydroterapeutycznej.

Głosować na Zamek Cieszyn, w ramach akcji „Dizajn ze sznurka” możecie TUTAJ.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: