Zadebiutowała i spisała się najlepiej spośród Polek

Puchar Kontynentalny Pań dobiegł końca. W piątkowe popołudnie odbyły się dwa konkursy w Lahti, w których Paulina Cieślar powiększyła swój dorobek punktowy i w końcowej klasyfikacji generalnej uplasowała się najwyżej spośród biało-czerwonych.

W piątkowe popołudnie odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego Pań i w obu przypadkach po punkty sięgnęła Paulina Cieślar. Zawodniczka KS AZS AWF Katowice, pochodząca z Wisły, zdobyła łącznie 24 punkty, plasując się na 18. i 20. miejscu.

- Dwa konkursy, jedno popołudnie. W sprinterskim tempie miałam przyjemność uczestniczyć w Pucharze Kontynentalnym w Lahti – przyznała Cieślar za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Na zawody jeździ się po to, by wygrywać i walczyć o dobre miejsca. Walczyłam i dobrego miejsca nie zajęłam, ale wywalczyłam sobie trochę przyjemności z większej skoczni, która w Lahti robi wrażenie. Na dłuższe wywody i podsumowanie sezonu przyjdzie czas – dodała.

20-letnia skoczkini zakończyła cykl w klasyfikacji generalnej na 19. pozycji, punktując we wszystkich konkursach, w których wzięła udział. Cieślar, podczas swojego debiutu w PK, została najwyżej sklasyfikowaną Polką w końcowej „generalce”. Dodajmy także, iż wiślanka w obecnym sezonie wywalczyła srebrny medal w konkursie drużynowym na tegorocznej Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid.